Проект CLEEN завершується, а спільна діяльність триває! – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Проект CLEEN завершується, а спільна діяльність триває!

Проект CLEEN, координатором якого в Україні був Екоклуб, за три роки діяльності призвів до створення мережі досвідчених громадських організацій, що займаються місцевими енергетичними політиками, передусім, енергоефективністю. Сьогодні організації із Вірменії, Грузії, Німеччини, Молдови та України продовжують працювати спільно, розпочавши першу в Східній Європі суспільну оцінку планів дій сталого енергетичного розвитку міст (ПДСЕР).

14-16 жовтня в Молдові відбулася зустріч учасників мережі CLEEN. Представники 20 неурядових організацій з Вірменії, Німеччини, Грузії, Молдови та України зустрілися, щоб обговорити результати спільної діяльності в сфері підвищення енергоефективності в своїх країнах протягом трьох років.

Під час зустрічі активісти обговорили свої досягнення, поділилися історіями успіху. Так, під час тривалості проекту учасники розробили 3 плану дій сталого енергетичного розвитку міст Кутаїсі, Ахальцихе (Грузія), Ужгород (Україна). Розробили 27 публікацій про енергоефективність про захист навколишнього середовища і роздали 19 400 їх копій. Налагодили співпрацю з 400 представниками 44 громад 4 країн. Провели з міжнародною командою проекту близько 190 Skype-нарад, обговорюючи спільну діяльність.

Також під час мережевої зустрічі в Молдові активісти обговорили напрямки майбутньої роботи. Члени мережі почали кампанію з аналізу планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР)* міст. Документ, що визначає енергетичне майбутнє міст, підготований якісно і якісно втілений, допоможе зберегти гроші місцевих бюджетів, створити нові робочі місця, знизити викиди вуглецю і поліпшити мікроклімат міста. Участь досвідчених неурядових організацій та їх компетентний об’єктивний аналіз таких планів дозволить врахувати побажання жителів міст і привнести в документи передові підходи.

“Ідея створити мережу з молодих організацій, які на місцевому рівні просувають ідеї енергоефективності і, співпрацюючи з владою, їх імплементують, була закладена в проекті CLEEN (Енергоефективність: створення коаліцій на місцях). В рамках цього проекту протягом трьох років ми навчали активістів як в містах використовувати енергію ефективно, як аналізувати місцеві бюджети, як співпрацювати з владою в питаннях енергозбереження, ознайомили їх з кращими енергопрактиками та  інструментами інших країн, – коментує Ілля Єременко, координатор проекту CLEEN в Україні. – Ми дуже раді, що після завершення проекту його учасники продовжують працювати разом, діляться досвідом один з одним. У питаннях ефективного споживання енергії та збереження клімату зараз, як ніколи, потрібні єдність, підтримка і спільні пріоритети!”.

Активісти мережі відкриті до співпраці в роботі над питаннями в сфері енергетики та клімату. Після внутрішньої мережевої зустрічі вони взяли участь в конференції CAN EECA*, щоб обговорити можливу спільну діяльність.

Деталі:
*СLEEN – трирічний проект ЄС з метою створення партнерства організацій громадянського суспільства в Вірменії, Грузії, Молдові та Україні. Основна увага проекту зосереджена на підвищенні енергоефективності та економії енергоресурсів, а також підвищенні підзвітності місцевих і національних органів влади з цього питання. Проект координувався неурядовими організаціями Women Engage for a Common Future (WECF), Екоклуб, SDCA та Gutta Club.
*ПДСЕР – це ключовий документ в галузі енергетики в тих містах, які є учасниками ініціативи Угода мерів. У плані подано зобов’язання, взяті підписантом Угоди в області скорочення енергоспоживання та пом’якшення наслідків зміни клімату. Також розписано, які дії заплановані і як, коли вони будуть реалізовані.
*CAN EECA – Кліматична мережу країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії. Мережа створена для вироблення спільних позицій і координації роботи екологічних організацій до і під час міжнародних переговорів ООН зі зміни клімату. 41 ГО є членами мережі CAN EECA.