Екоклуб запрошує на дискусію з приводу житлових будівель Рівного – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Екоклуб запрошує на дискусію з приводу житлових будівель Рівного

Екоклуб запрошує усіх зацікавлених до дискусії про “Житлові будівлі” міста у рамках Плану дій сталого енергетичного розвитку. Питання, що будуть обговорюватися:

  • Які плани має місто по розвитку теплопостачання?
  • Де шукати фінансування на заходи з утеплення житлового фонду Рівного?
  • Чи реально утеплити весь житловий фонд Рівного упродовж 10 років?

Захід відбудеться 14 липня о 15:00.
Місце проведення: InfoHub, м. Рівне вул. Словацького, 3А.

Місто Рівне впроваджує План дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року (ПДСЕР)*. У 2020 році дія ПДСЕР для Рівного закінчується, а отже місто має встановити нові цілі в енергетичному та кліматичному секторі для нового Плану дій  сталого енергетичного та кліматичного розвитку (ПДСЕКР). Аби стати лідером серед інших міст-підписантів Угоди мерів, Рівне має підготувати якісний та амбітний ПДСЕКР, беручи до уваги цілий ряд факторів. Житло є одним з найбільших секторів, що здійснюють викиди парникових газів у місті. Тому при формуванні планів розвитку міської енергетичної політики, що буде відображена у ПДСЕКР, необхідно врахувати цілий ряд факторів щодо житла. Основні з них наступні:

  1. Порівняно з більшістю українських міста, Рівне зробило чимало у запровадженні енергоефективних заходів. Для підвищення енергоефективності та стимулювання створення ОСББ з 2015 року діє Муніципальна програма сталого розвитку та з 2017 року – Програма термомодернізаії багатоквартирних будинків м. Рівне. Саме ці програми сприяли  тому, що кількість ОСББ у Рівному зросла зі 120 в 2013 році до 442 ОСББ в 2017 році. Подальше стимулювання створення ОСББ є необхідною умовою масового поширення енергоефективних заходів у житлі міста.
  2. Попри зусилля міської влади, утеплення житлових будинків відбувається надто повільно. З таким темпом утеплення всього житлового фонду Рівного може зайняти десятки років. Для розвитку нашого міста необхідно ставити перед собою амбітні вимірювані цілі щодо утеплення житла. Такою ціллю може бути утеплення всі житлових будинків та приведення їх стану до класу енергозбереження “С” та “В” упродовж 10 років .
  3. У 2014 році населення сплатило за опалення біля 500 млн. грн. Для того, щоб за 10 років утеплити всі житлові будинки, місту (орієнтовно) необхідно в рік вкладати 260 млн. грн. Це становить 52% від суми витрат населення за тепло протягом року. Використовуючи доступні фінансові інструменти (ЕСКО, Фонд енергоефективності, місцеві муніципальні програми, грантові та кредитні програми), можна досягнути виконання цієї амбітної цілі коштом майбутніх скорочень споживання тепла.

Досвід багатьох міст показує, що послідовна діяльність місцевої влади, спрямована на досягнення амбітних цілей з енергоефективності, призводить не лише до скорочення споживання енергії та викидів парникових газів, а й до зростання кількості робочих місць та податків у місцевий бюджет, а також поліпшує комфортність квартир.

На основі вище викладеного ми пропонуємо місту уже на цьому етапі взяти на себе амбітні зобов’язання та включити в діючий ПДСЕР пункт про необхідність утеплення всіх житлових будинки м. Рівне упродовж 10 років.

Екоклуб продовжує свою діяльність з підтримки міст під час реалізації та вдосконаленні ПДСЕРів  та всіляко вітає включення в ПДСЕКРи українських міст амбітних зобов’язань, що мають на меті протидію змінам клімату та захист навколишнього середовища!

Довідково:

*План дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року (ПДСЕР) –  це ключовий документ, що показує, яким чином місто збирається виконувати взяті на себе зобов’язання у рамках Угоди мерів** щодо зменшення споживання енергії на 20% до 2020 року.

** Угода мерів – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.