Друге життя старим вікнам – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Друге життя старим вікнам

18 березня Екоклуб провів тренінг по утепленню дерев’яних вікон у Львові. Під керівництвом експерта з енергозбереження Іллі Єременка утеплено два вікна для школи №17. Завдяки технології, запропонованій Екоклубом, старі, якісно відновлені вікна підвищать енергоефективність будівлі та не зашкодять її зовнішньому вигляду.

У Львові, де збереглася значна частина історичних пам’яток, заміна старих дерев’яних вікон в архітектурних будівлях на нові металопластикові – одне з найпроблемніших питань. Кількість металопластикових віконних конструкцій у центральному районі міста невпинно зростає, особливо після підвищення тарифів на опалення. Заміна вікон дозволяє зберегти тепло у квартирах, підвищити середню температуру у приміщенні, втім невиправно псує зовнішній вигляд історичних будівель.

Аби створити комфортні умови перебування у приміщеннях та заощаджувати кошти на оплаті тепла, не обов’язково встановлювати металопластикові вікна − запевняють природоохоронці з Екоклубу. Для цього достатньо якісно реставрувати та утеплити старі: очистити від фарби, зашпаклювати раму, відшліфувати її, пофарбувати, закріпити скло силіконом та штапиками, прилаштувати силіконову стрічку. Загалом, технологія, що походить зі Швеції, є простою та недороговартісною. Її особливістю є використання спеціальної силіконової стрічки, що кріпиться навколо рами та затискається, коли вікно закривають, заповнюючи усі щілини. Крім підвищення енергоефективності приміщення та середньої температури у ньому на 2-3 градуси, серед її переваг − збереження первісного естетичного вигляду вікна, і будівлі загалом.

Окрім цього, дерев’яні вікна виготовлені з екологічно чистого матеріалу, вони безпечні для здоров’я мешканців та дружні до довкілля, на відміну від штучного металопластику. Структура деревини також сприяє природній вентиляції, тобто у приміщенні постійно відбувається обмін повітря та вологи, завдяки тому, що дерево «дихає» нормалізується рівень кисню. Це є однією з головних переваг дерев’яних вікон над металопластиковими: без регулярного провітрювання у приміщенні, де встановлені вікна зі штучних матеріалів, може утворюватися грибок, цвіль, а нестача кисню призводить до відчуття «спертого» повітря.

«Коли з’явилися на ринку дешеві металопластикові вікна, багато керівників бюджетних установ сприйняли це як панацею від холоду в приміщеннях. Звісно, простіше заплатити гроші і перекласти свої клопоти на постачальника вікон. Однак, прислів’я каже, що скупий платить двічі. В нашому випадку, друга оплата відбувається людським здоров’ям, – зауважує експерт Екоклубу з енергозбереження Ілля Єременко. – Будь-які металопластикові вікна погіршують вентиляцію, а на дешевих ще й іній утворюється всередині при температурі менше 15 С. Незважаючи на те, що Екоклуб безкоштовно надає інструменти для утеплення вікон, кількість звернень до нас за утепленням можна перелічити на пальцях. Ми пов’язуємо це з тим, що утеплення вікон своїми силами – це зайвий клопіт директору установи. Тому чекаємо на появу підприємців, які пропонуватимуть комплексні послуги з утеплення», – коментує природоохоронець.

Тренінг відбувся у рамках Весняного будівельного форуму «На шляху до енергоефективності», що проходив у Львові 17-20 березня. Учасниками тренінгу стали близько сорока відвідувачів завгоспів шкіл Львівщини, котрі на практиці змогли оцінити простоту і дешевизну шведської технології утеплення старих вікон. За її допомогою Екоклуб утеплив вікна уже в близько 20-ти громадських закладах Рівненщини та Львівщини.

 

Ви можете завантажити посібник із комплексного відновлення вікон з використанням силіконової стрічки тут.

 

За детальнішою інформацією звертайтесь:

Інна Белаш,

Прес-секретар ГО “Екоклуб”,

Тел.: 0673634097

press@ecoclubrivne.org

Ілля Єременко,

Експерт із енергозбереження,

Тел.: 0962714773,

illia@ecoclubrivne.org

DSC00983DSC00981DSC00976