Зміна клімату

Зміна клімату

Чому це для нас важливо

Зміна клімату – це найбільша загроза для цивілізації, але також можливість об’єднатися людству, щоб зберегти середовище нашого життя безпечним і навчитися гармонії з довкіллям. 

Чого ми прагнемо досягти своїми діями, які зміни хочемо бачити внаслідок

Важливість негайних дій по зменшенню викидів парникових газів та адаптації до наслідків невідворотних змін клімату має бути закріплена у планах державних та місцевих органів влади. Суспільство має визнавати зміну клімату як найбільшу проблему сьогодення.

Що ми робимо для цього

Формуємо і підтримуємо суспільний запит на якісну кліматичну політику. Зокрема, ми підтримуємо Українську кліматичну мережу – об’єднання 33 неурядових організацій, що працюють над кліматичними темами. Ми коментуємо проекти національних документів, готуємо позиційні документи та пропозиції рішень.

Окрім цього, ми щорічно беремо участь у міжнародних кліматичних переговорах, де слідкуємо за діями української делегації та зміцнюємо зв’язки зі світовими організаціями.

Які результати маємо на сьогодні

Завдяки роботі кліматичної мережі, її члени у своїй діяльності говорять про важливість змін клімату.

Починаючи з 2016 ми періодично видаємо дайджести з новинами про клімат та нашу роботу, загалом підготували десять таких публікацій. За 2017 рік ми підготували коментарі до 15 проектів документів національного рівня. На кліматичну політику впливає багато чинників, тому не можна однозначно сказати, що зміни відбулися завдяки діям Екоклубу. 

Організації, які нам у цьому допомагають

Екодія, Фонд ім. Гайнріха Бьолля, DRA 

Як можна долучитися до Екоклубу у цій діяльності

  • Вподобати сторінку Української кліматичної мережі і коментувати новини на ній.
  • Допомагати з перекладом актуальних матеріалів про зміни клімату з англійської та російської на українську мову.
  • Ставити питання у коментарях на сторінці Екоклубу та Кліматичної мережі про зміни клімату.
  • Організувати кліматичну просвітницьку подію, на якій поділитися матеріалами про зміни клімату, які ми можемо надати, або запросити когось з Екоклубу виступити на ній.
  • Для справжніх героїв: написати запит у орган місцевого самоврядування на вашій території щодо їх планів реагування на зміну клімату і повідомити нас про відповідь. 
  • Будь-яка ваша ініціатива, що допоможе поінформувати людей про зміну клімату та адаптації до ризиків, які вона несе, цінна! Ідеї, питання та пропозиції для спільних дій надсилайте сюди