22-25 вересня 2013 року поблизу Рівного відбувся семінар в рамках «Українсько-Американського обміну зі сталого розвитку».
Організований захід був ГО «Екоклуб» разом з американським «Центром за безпечну енергетику». В рамках семінару американські та українські науковці та громадські діячі поділилися знаннями та досвідом в галузях енергетики, охорони довкілля та здоров’я, місцевого самоврядування, діяльності НУО та законодавчих ініціатив.
Основні спікери та теми, які розглядалися під час семінару:
Марія Сандерс розповідала про питання місцевого самоврядування, енергетики та клімату. Вона є провідним спеціалістом з енергетики та регулювання клімату, включаючи План кліматичних дій міста Ель Церітто, в районі затоки Сан-Франциско. Має більш ніж 20-річний досвід роботи з місцевими органами влади і некомерційними організаціями. Останні 13 років Марія спеціалізується на запровадженні кліматоохоронних програм та програм підвищення енергоефективності, в т. ч. установка 250 кіловат у проектах сонячної енергетики, а також запуск для малого бізнесу Програми зниження енергоспоживання, по якій щороку модернізується понад 1000 підприємств. Презентацію Марії та інших спікерів семінару розміщені для скачування наприкінці цього матеріалу.
Лариса Диржка говорила про зв’язок здоров’я та фрекінгу. За фахом вона педіатр і активно бере участь у вирішенні проблем охорони здоров’я, пов’язаних з видобутком природного газу. Також вона тісно співпрацює з організацією «Лікарі, Вчені та Інженери за Здорову Енергію». Лариса проводить тренінги для лікарів, які лікують пацієнтів, постраждалих від розвитку енергетики, а також займається питаннями прав людини та торгівлі людьми. Свого часу Лариса була доповідачем в Організації Об’єднаних Націй та Комітеті Верховної Ради України з прав людини.
Джейсон Еденс розповідав про енергоефективність і сонячну енергію для опалення. Він засновник і виконавчий директор Альянсу відновлюваної енергії (RREAL), некомерційної організації в штаті Міннесота, яка ставить собі за мету зробити сонячну енергію доступною для всіх верств населення, не залежно від доходів. Джейсон просував використання сонячної теплової енергії для вирішення проблеми опалення будинків малозабезпеченими сім’ями в холодних районах. Під його керівництвом RREAL став ініціатором широкого розгортання програми Сонячна допомога: сонячні системи опалення для малозабезпечених громад в якості надійного, чистого та місцевого рішення проблеми енергетичної бідності.
Джон Перкінс говорив про питання енергетичних систем та сталий розвиток. Він викладав курси з екології та енергетики для студентів та аспірантів з 1974 по 2009 рік. Він отримав посаду Старшого академічного декана Державного коледжу Evergreen, де він допоміг заснувати Програму підготовки випускників щодо навколишнього середовища, а потім працював в якості директора цієї Програми. Він має опубліковані статті про ядерну енергетику та охорону довкілля; також він працює над проектом з розвитку енергетичної освіти для студентів. Джон очолював дві американські групи з вивчення аварії на Чорнобильській АЕС та її довгострокових наслідків для України.
Мелісса Прагер виступала з питань розвитку НУО. Вона була керівником програми Центру безпечної енергії з 2007 року. Працювала також з різними неурядовими організаціями в Каліфорнії протягом більше двадцяти років. Мелісса організувала більше 20 екологічних обмінів з низовими лідерами з України та Росії. Вона також працювала з російськомовними спільнотами в Ізраїлі протягом двох років і в 2005 році отримала стипендію для роботи з екологічними НУО та національними парками в Сибіру, в регіоні озера Байкал.
Карі Мацко доповідала на тему здоров’я та фрекінгу. Вона заснувала місцеву ініціативу Народна нафто- і газова спільнота Огайо (POGCO) після того як у 2006 році сама захворіла від викидів супутніх речовин при видобутку нафти та газу в міцевості де проживала. Карі співпрацювала з членами законодавчих зборів штату Огайо щодо внесення змін в законодавство про нафту та газ, які покликані підвищити рівень охорони здоровя. Карі увійшла в команду представлення екологічних та громадських інтересів від Огайо при підготовці Державного огляду газового та нафтового законодавства (STRONTER) у 2011р, а зокрема розділу про застосування гідророзриву у штаті Огайо.
Представник Екоклубу Оксана Майборода презентувала учасникам семінару доповіді на теми «Процедура оцінки впливу на довкілля в Україні» та «Програма Екоклубу з просування сонячної енергетики».
Енергоменеджер міста Славута Дмитро Сакалюк презентував український досвід впровадження енергоефективності на рівні муніципалітету в доповіді «Енергетика та енергоефективність».
Фотографії з тренінгу.
[widgetkit id=1730]