Про організацію

Екоклуб - це громадська організація в Рівному, що працює 20 років задля збереження довкілля. Більше 10 із них - у сфері енергозбереження, адже саме енергетика найбільш згубно впливає на довкілля. Ми віримо, що природа є цінністю сама по собі, незалежно від практичної користі для людини.

Наша місія: Творимо майбутнє з дружньою до довкілля енергією, посилюючи спільноти та впливаючи на політику.

Візія Екоклубу

Ми вважаємо, що непорушене довкілля та дика природа є цінностями самі по собі. Сталий розвиток суспільства забезпечить гармонійний розвиток людства без шкоди природі.

Ми наснажуємо людей за допомогою 1) поширення знань про важливість охорони довкілля;  2) мобілізації до участі у формування та впровадження енергетичної та екологічної політики; 3) солідарність та співпраця дозволять враховувати цінність довкілля на всіх рівнях людського буття.

Ми вважаємо, що підвищення енергоефективності та поширення відновлюваних джерел енергії є життєво необхідними заходами для попередження подальшого руйнування довкілля включно зі змінами клімату. Такі заходи є першочерговими для розбудови України.

Цінності:

Ми працюємо заради безпечного майбутнього зі сталою доступною енергетикою.

Ми сповідуємо ненасильництво та толерантність і з повагою ставимося до різних поглядів.

Ми зберігаємо нашу незалежність від політичних партій та бізнесових інтересів.

Ми усвідомлюємо вплив наших дій на довкілля та докладаємо зусиль до зменшення негативних наслідків такого впливу.

Наші стратегічні пріоритети:

 • залучення людей до формування та впровадження енергетичної політики;
 • прогресивні політичні рішення в енергетичному секторі на місцевому та національному рівнях;
 • доступні енергоносії, що не завдають шкоди довкіллю та клімату.

Наші проекти спрямовані на: 

 • підвищення енергоефективності громадських закладів та приватних осель;
 • покращення місцевої та національної енергетичної політики;
 • ефективне управління ОСББ (Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків);
 • розвиток інших громадських організацій та ініціатив;
 • розвиток відновлювальних джерел енергії (зокрема, сонячної);
 • зменшення впливу людини на клімат.

Що ми робимо сьогодні?

 • пропагуємо наші ідеї в медіа;
 • працюємо із держслужбовцями;
 • долучаємося до законотворчої діяльності;
 • беремо участь в міжнародних перемовинах, конференціях, воркшопах;
 • розповідаємо про зелені технології;
 • вчимо будувати сонячні колектори, утеплювати помешкання;
 • проводимо вуличні акції, тренінги, лекції, літні табори;
 • діємо спільно з іншими громадськими організаціями!

До команди Екоклубу входять: керівник організації, 4 координатор(к)и проектів, менеджерка подій, прессекретарка, бухгалтерка, юрисконсультка, координаторка розвитку членства та волонтерства, аналітикиня. Екоклуб має 36 членів організації.

Ми координуємо мережу CLEEN, до якої входять ГО з різних куточків України, що працюють задля поліпшення місцевої енергетичної політики. Крім того, ми працюємо з робочою групою міських енергоменеджерів, що складається із 40 учасників(ць) та має власну розсилку новин. Останні 6 років представники Екоклубу очолюють Українську кліматичну мережу. Із 2019 очолюємо коаліцію громадських організацій "Енергетичний перехід".

Основна фінансова підтримка Екоклубу - співпраця із Міжнародним фондом "Відродження", Фондом ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ - Україна, Європейським Союзом, Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, Міністерством закордонних справ Норвегії в Україні.

Команда

Андрій Мартинюк

Андрій Мартинюк

Виконавчий директор Екоклубу

Незмінний керівник організації вже більше 10 років. Відповідальний за прийняття ключових рішень та оперативне управління, підтримку бойового духу команди, підвищення спроможності Екоклубу. В тій чи інший мірі залучений до усіх проектів. Очолював Робочу групу неурядових організацій з питань змін клімату.

Про себе: одружений, виховую доньку, дуже люблю читати.

Ольга Лящук

Ольга Лящук

Координаторка проектів

Ольга працює в Екоклубі з 2003 року. Відповідала за антиядерну діяльність, волонтерів. Організовувала робочі табори, акції та інформаційні тури.

Сьогодні координує діяльність міжнародної мережі CLEEN та займається організаційним розвитком Екоклубу.

Дмитро Сакалюк

Дмитро Сакалюк

Експерт з енергоефективності

У 2008 році завершив Національний університету водного господарства та природокористування за спеціальністю “Інженер-будівельник систем теплогазопостачання і вентиляції”.

Після навчання працював енергоменеджером у виконавчому комітеті Славутської міської ради (Хмельницька обл.)

В Екоклубі координує проекти в сфері енергоефективності, енергетичного менеджменту, сталого розвитку громад; консультує інші ГО у сфері реалізації та управління проектами.

Консультував проекти міжнародних організацій у сфері енергоменеджменту та енергоефективності.

Інна Мулявка

Інна Мулявка

Прессекретарка Екоклубу

Відповідає за впізнаваність та представлення Екоклубу у медіапросторі, оновлює інформацію на сайті та соцмережах.

Одночасно здійснює медійну підтримку усіх проектів Екоклубу та організовує пресподії. Також відповідальна за організацію публічних подій.

Співзасновниця ініціативи з міського озеленення “Сад історій”.

Оксана Мар’юк

Оксана Мар’юк

Юрисконсультантка Екоклубу

Приєдналася до Екоклубу у 2018 році. Учасниця Міжнародних кліматичних переговорів ООН, членкиня Робочої групи по встановлення другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угоди, асистентка Української кліматичної мережі.

В Екоклубі відповідальна за договірну роботу, проведення тендерів. Займалася підготовкою статутних документів для реєстрація енергокооперативу у с. Берездів (Хмельницька область).

Про себе: у вільний час читаю книги та граю на скрипці.

Ілля Єременко

Ілля Єременко

Координатор проектів

Відповідальний за місцеву політику енергоефективності та кліматичний напрям. Більше 4-х років займався впровадженням енергоменеджменту на Рівненщині.

Член Української молодіжної кліматичної асоціації, у співпраці з якою провів більше 20-ти навчань для молодих активістів енергетичного та кліматичного руху. В Екоклубі працює з 2012 року, до цього два роки був волонтером та асистентом. Очолює Українську кліматичну мережу. Учасник міжнародних кліматичних переговорів.

Про себе: люблю їздити на велосипеді, грати на скрипці, вчитися чомусь новому. Життєве кредо: відсутність планів – найкращий план.

Наталія Литвин

Наталія Литвин

Координаторка проектів

Приєдналась до команди Екоклубу у 2017 році як волонтерка. Залучена до виконання проектів з енергоефективності та ВДЕ, виконує функції адмінстративної менеджерки Екоклубу.

Магістерка спеціальності «Екологія, охорона навколишнього середовища» Національного університету водного господарства та природокористування.

Очільниця коаліції “Енергетичний перехід”.

Марина Галушко

Марина Галушко

Організаторка подій

Волонтерка в Екоклубі з 2015 року, згодом почала займатися організацією подій.

За цей час забезпечила логістичну у підтримку більше 20-ох навчальних заходів для понад 100 осіб – тренінгів, конференцій, семінарів, хакатону, щорічних планувань, престуру тощо.

Магістерка екології  Рівненського державного гуманітарного університету. 

Світлана Цимбалюк

Бухгалтерка Екоклубу

Разом із Екоклубом близько 20 років.

Відповідальна за ведення фінансової звітності та бухгалтерського обліку.

Олена Кондратюк

Олена Кондратюк

Аналітикиня

Волонтерила в Екоклубі з 2018 року. Починаючи з жовтня 2020 року працює в Екоклубі. Проводить дослідження для підсилення результатів проектів і підтвердження гіпотез. Студентка Національного університету водного господарства та природокористування, асистентка Української кліматичної мережі.

Юлія Гузій

Юлія Гузій

Експертка із комунікації

Разом із Екоклубом із 2021 року. Допомагає у веденні інформаційних кампаній організації, створенні текстів, наповненні розсилок Екоклубу.

Правління Екоклубу

Наталія Холодова

Наталія Холодова

Голова правління

Працювала в Екоклубі з серпня 2015 року по січень 2020 року на посадах асистентки та координаторки проектів.

Організовувала тренінги, семінари, інформаційні тури об’єктами енергоефективності та відновлюваної енергетики. Працювала з місцевими енергетичними документами та планами.

Освіта: «Екологія, охорона навколишнього середовища та природокористування» та Економіка підприємства.

З 2020 року є членкинею правління та головою правління ГО «Екоклуб».

“Я дуже рада, що маю можливість підтримувати цінності та місію Екоклубу, будучи у правлінні. Та вірю, що ця діяльність сприятиме розвитку громад та збереженню довкілля.”

Олег Гетун

Олег Гетун

Член правління

Приватний підприємець у сфері організації активного відпочинку (сплави, корпоративи, квести, тощо). Інший напрям роботи  – монтаж промислових систем GPG-моніторингу на комерційному транспорті.

Частину часу Олег приділяє роботі у громадській сфері, а саме: робота із дітьми і молоддю в Пласті НСОУ, охорона довкілля з ГО”Екоклуб”, організація змагань з водного туризму і пригодницьких перегонів.

Освіта: магістр-еколог.

“Екоклуб підтримую, бо маю однодумців у збереженні довкілля і вважаю, що організація робить для цього багато корисного. Маю екологічну освіту і потребую реалізації в цій сфері. Частково реалізую свої знання і досвід через долученість до роботи в Екоклубі.  Зараз мало часу можу приділити для ведення чи координації проектів, тому як форму долученості вибрав роботу в правлінні.”

Анатолій Оношко

Анатолій Оношко

Член правління

Приватний підприємець.

Освіта: фінансист.

“Завжди цікавився природою. Мене хвилює стан довкілля, у якому живемо ми та наші діти, тому прагну робити будь-які кроки для збереження його чистоти. Одним із перших моїх невеличких бізнесів був бізнес по заготівлі вторинної сировини: макулатури, склотари, ПЕТу тощо. Мріючи впливати на чистоту довкілля, хочу бути активним у діяльності Екоклубу, орієнтуватися та брати активну участь у природоохоронних проектах організації.”

Документи

Статут Екоклубу

До уваги членів організації та тих, хто бажає приєднатися до Екоклубу! За цим посиланням ви можете переглянути оновлений статут організації.

Статут-Екоклуб-2020.pdf (267 downloads)

Положення про членство в Екоклубі

До уваги членів та прихильників Екоклубу! Нижче ви можете ознайомитися та завантажити Положення про порядок набуття та припинення членства, права, обов’язки та облік членів організації, сплату річних членських внесків та участі у заходах членів громадської організації «Екоклуб».

Положення-про-членство.pdf (558 downloads)

Річні звіти

Контактна інформація

Адреса:
33014, м. Рівне, вул. Степана Бандери 41, оф. 95