Про нас – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Про організацію

Екоклуб - це громадська організація в Рівному, що працює 20 років задля збереження довкілля. Більше 10 із них - у сфері енергозбереження, адже саме енергетика найбільш згубно впливає на довкілля. Ми віримо, що природа є цінністю сама по собі, незалежно від практичної користі для людини.

Наша місія: Творимо безпечне довкілля, впливаючи на політику і посилюючи спільноти.

Візія Екоклубу

Ми вважаємо, що непорушене довкілля та дика природа є цінностями самі по собі. Сталий розвиток суспільства забезпечить гармонійний розвиток людства без шкоди природі.

Ми наснажуємо людей за допомогою 1) поширення знань про важливість охорони довкілля;  2) мобілізації до участі у формування та впровадження енергетичної та екологічної політики; 3) солідарність та співпраця дозволять враховувати цінність довкілля на всіх рівнях людського буття.

Ми вважаємо, що підвищення енергоефективності та поширення відновлюваних джерел енергії є життєво необхідними заходами для попередження подальшого руйнування довкілля включно зі змінами клімату. Такі заходи є першочерговими для розбудови України.

Цінності:

Ми працюємо заради безпечного майбутнього зі сталою доступною енергетикою.

Ми сповідуємо ненасильництво та толерантність і з повагою ставимося до різних поглядів.

Ми зберігаємо нашу незалежність від політичних партій та бізнесових інтересів.

Ми усвідомлюємо вплив наших дій на довкілля та докладаємо зусиль до зменшення негативних наслідків такого впливу.

Наші стратегічні пріоритети:

 • залучення людей до формування та впровадження енергетичної політики;
 • прогресивні політичні рішення в енергетичному секторі на місцевому та національному рівнях;
 • доступні енергоносії, що не завдають шкоди довкіллю та клімату;
 • врахування думки громад щодо рішення про спорудження промислових об'єктів;
 • ефективна процедура оцінки впливу на довкілля в Україні, що унеможливлює будівництво промислових об'єктів, які можуть нести загрозу для людей та довкілля.

Наші проекти спрямовані на: 

 • підвищення енергоефективності громадських закладів та приватних осель;
 • покращення місцевої та національної енергетичної політики;
 • ефективне управління ОСББ (Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків);
 • розвиток інших громадських організацій та ініціатив;
 • розвиток відновлювальних джерел енергії (зокрема, сонячної);
 • зменшення впливу людини на клімат;
 • зменшення впливу від промисловості на довкілля та громади;
 • моніторинг системи оцінки впливу на довкілля в Україні.

Що ми робимо сьогодні?

 • пропагуємо наші ідеї в медіа;
 • працюємо із держслужбовцями;
 • долучаємося до законотворчої діяльності;
 • беремо участь в міжнародних перемовинах, конференціях, воркшопах;
 • розповідаємо про зелені технології;
 • вчимо будувати сонячні колектори, утеплювати помешкання;
 • проводимо вуличні акції, тренінги, лекції, літні табори;
 • популяризуємо громадський моніторинг чистоти повітря;
 • оскаржуємо у судах рішення, що дозволяють роботу забрудників довкілля;
 • вивчаємо підходи інших країн до оцінки впливу на довкілля;
 • діємо спільно з іншими громадськими організаціями!

До команди Екоклубу входять: керівник організації, 4 координатор(к)и проектів, менеджерка подій, асистент, прессекретарка, комунікаційна менеджерка, бухгалтерка, аналітикиня. Екоклуб має 53 члени організації.

Представники Екоклубу входять до складу ради Української кліматичної мережі. Із 2019 очолюємо коаліцію громадських організацій "Енергетичний перехід"

Основна фінансова підтримка Екоклубу - співпраця із Міжнародним фондом "Відродження", Фондом ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ - Україна, Європейським Союзом, Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, Міністерством закордонних справ Норвегії в Україні.

Команда

Андрій Мартинюк

Андрій Мартинюк

Виконавчий директор Екоклубу

Незмінний керівник організації вже більше 10 років. Відповідальний за прийняття ключових рішень та оперативне управління, підтримку бойового духу команди, підвищення спроможності Екоклубу. В тій чи інший мірі залучений до усіх проектів. Очолював Робочу групу неурядових організацій з питань змін клімату.

Про себе: одружений, виховую доньку, дуже люблю читати.

Ольга Лящук

Ольга Лящук

Координаторка проектів

Ольга працює в Екоклубі з 2003 року. Відповідала за антиядерну діяльність, волонтерів. Організовувала робочі табори, акції та інформаційні тури.

Сьогодні працює у сфері адаптації до змін клімату та займається організаційним розвитком Екоклубу.

Дмитро Сакалюк

Дмитро Сакалюк

Експерт з енергоефективності

У 2008 році завершив Національний університету водного господарства та природокористування за спеціальністю “Інженер-будівельник систем теплогазопостачання і вентиляції”.

Після навчання працював енергоменеджером у виконавчому комітеті Славутської міської ради (Хмельницька обл.)

В Екоклубі координує проекти в сфері енергоефективності, енергетичного менеджменту, сталого розвитку громад; консультує інші ГО у сфері реалізації та управління проектами.

Консультував проекти міжнародних організацій у сфері енергоменеджменту та енергоефективності.

Наталія Литвин

Наталія Литвин

Координаторка проєктів та Коаліції «Енергетичний Перехід»

Магістр спеціальності “Екологія, охорона навколишнього середовища і збалансоване природокористування” (м. Рівне, Національний університет водного господарства та природокористування).

Має п’ятирічний досвід роботи в Екоклубі та піврічний досвід волонтерства. Координує Коаліцію «Енергетичний Перехід», працює з громадами та з темою розвитку малої розподіленої генерації з відновлюваних джерел енергії.

“Найбільшим викликом сьогодні є те, що люди, які приймають рішення, не завжди усвідомлюють загрози. Дискусії навколо енергоефективності, енергетичного переходу, декарбонізації і зміни клімату зараз є менш гучними, оскільки в країні війна. Зі свого боку ми прагнемо систематично доносити до влади і суспільства, що підвищення енергоефективності та розумний розвиток відновлюваних джерел енергії – життєво необхідні заходи для попередження подальшого руйнування довкілля та енергетичної безпеки країни. Такі дії є пріоритетними для розбудови й відновлення України”.

Марина Галушко

Марина Галушко

Фахівчиня

Магістерка екології Рівненського державного гуманітарного університету.
Приєдналася як волонтерка до Екоклубу у 2015 році, а 2016-го стала членкинею команди.

Має досвід організаційно-логістичної та офісно-адміністративної підтримки всіх проєктів Екоклубу. Із липня 2023 року почала працювати у напрямку з розвитку спроможності органів місцевого самоврядування.

“Робота в Екоклубі – це цінність збереження непорушного довкілля, про сталі принципи і підходи до управління. Найбільше натхнення – люди, які щодень клопітливо виконують свою роботу на місцях, постійно навчаються чим змінюють, адаптують, покращують своє містечко, громаду, і кожний їхній результат є частинкою нашої перемоги, який не може не надихати!”

Наталія Холодова

Наталія Холодова

Кампейнерка

Разом з Екоклубом із 2015 року. Організовувала тренінги, семінари, інформаційні тури по об’єктам енергоефективності та відновлюваної енергетики. Має досвід роботи з місцевими енергетичними документами та планами.

Має освіту за напрямками “Екологія, охорона навколишнього середовища та природокористування” та “Економіка підприємства”.

Світлана Цимбалюк

Бухгалтерка Екоклубу

Разом із Екоклубом близько 20 років.

Відповідальна за ведення фінансової звітності та бухгалтерського обліку.

Олена Кондратюк

Олена Кондратюк

Координаторка напряму встановлення СЕС

Бакалавриня спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (м. Рівне, Національний університет водного господарства та природокористування). Волонтерка організації з 2018 року. У складі команди Екоклубу з жовтня 2020 року проводила дослідження для підсилення результатів проєктів і підтвердження гіпотез. Співавторка кількох публікацій організації.

Координує напрям встановлення сонячних електростанцій для критичних об’єктів.

«Найбільше черпаю натхнення з подорожей, які допомагають знайти нові сили для роботи та ще більше зрозуміти, чому важливо працювати для протидії зміни клімату».

Юлія Гузій

Юлія Гузій

Координаторка відділу комунікацій

Разом із Екоклубом із 2021 року. Координує роботу комунікаційного відділу, відповідає за впізнаваність та бренд організації, комунікує з медіа та міжнародними партнерами.

Має досвід ведення інформаційних кампаній організації. Із радістю відповість на будь-які запитання, організує зустріч із членами команди та обговорить деталі інформаційної співпраці.

Щодо будь-яких запитань звертайтеся на пошту:

julia@ecoclubrivne.org

Анна Мазур

Анна Мазур

Комунікаційниця

Закінчила Львівський національний університет ім. Івана Франка (бакалаврат) та Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова (магістратура) за спеціальністю “філософія”.

В Екоклубі залучена до комунікаційної та роботи з прихильниками.

«Захоплює бачити зміни і сприяти появі нових. Надихає, що вже зараз можемо спільно впливати на наше теперішнє і майбутнє. Вірю, що разом зможемо іще більше».

Анна Гузенко

Анна Гузенко

Асистентка відділу адаптації громад до зміни клімату

Магістр екології Національного університету біоресурсів та природокористування (місто Київ). Має досвід у зборі та аналізі даних за допомогою геоінформаційних систем. Працює з темами просторового аналізу, картографією. Долучена до розробки індикаторів вразливості та заходів із адаптації до зміни клімату для громад, допомагає з ГІС-складовими проєктів.

«Працюючи у природоохоронному секторі, я можу сприяти збереженню природних екосистем, біорізноманіттю та збалансованому використанню ресурсів. Також впливати на розробку політик/законодавчих актів у сфері природоохоронного законодавства, розробляти та впроваджувати стратегії адаптації до зміни клімату»

Юлія Квітка

Юлія Квітка

Координаторка проєктів, фахівчиня з ОВД

Магістр двох спеціальностей: дослідниця з агрохімії та ґрунтознавства, фахівчиня з економіки довкілля та природокористування (м. Рівне, Національний університет водного господарства та природокористування). Має науковий ступінь кандидатки економічних наук (спеціальність: економіка природокористування та охорони навколишнього середовища, Інститут агроекології і природокористування НААН).

Бере участь в аналізі звітів з ОВД, аналізує функціювання системи з ОВД в Україні, готує коментарі до проєктів державних політичних документів. Здійснює моніторинг дотримання Україною національної та міжнародної природоохоронної політики у сфері ОВД та СЕО.

«Лише спільна та взаємозацікавлена робота фахівців, науковців, громадськості над забезпеченням природоохоронних та природоорієнтованих рішень, позицій дозволить отримати необхідний результат. Щаслива бути в проактивній команді, яка працює над просуванням таких важливих природоохоронних позицій»

Ірина Процюк

Ірина Процюк

Асистентка

Отримала ступінь спеціаліста “Інженер з охорони навколишнього природного середовища” (м. Рівне, Національний університет водного господарства та природокористування).

«Радію можливості долучатися до змін у суспільстві та довкіллі, що покращують життя та добробут людей».

Олена Оніщук

Олена Оніщук

Інженерка

Магістр спеціальності ‘Теплогазопостачання та вентиляція’ (м. Рівне, Національний університет водного господарства та природокористування).

Має вісім років досвіду роботи інженеркою у сфері опалення та газопостачання. У складі команди Екоклубу розробляє та контролює якість проєктної та кошторисної документації на встановлення сонячних електростанцій для об’єктів критичної інфраструктури, контролює процес будівництва об’єктів.

«Мене завжди цікавили питання охорони довкілля. Особливо, що необхідно робити, щоб зберегти нашу планету для майбутніх поколінь. Тому вкрай цінно бути у складі команди Екоклубу»

Михайло Лук’яник

Михайло Лук’яник

Координатор напряму центрального теплопостачання

Освіта – менеджер-економіст (м. Рівне, Національний університет водного господарства та природокористування).

У складі команди Екоклубу з 2022 року досліджує та вирішує проблеми збереження центрального опалення, зокрема через встановлення теплових насосів.

 «Збереження центрального опалення – запорука покращення довкілля та добробуту людей».

Іванна Левицька

Іванна Левицька

Фінансова менеджерка

Закінчила Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука за спеціальністю “Фінанси та кредит”. Працювала у державному та приватному секторах. Відповідає за фінансовий менеджмент організації.


“Найбільше в своїй я роботі я ціную прозорість фінансових процесів. Мене надихають люди, які оточують. Мені важливо працювати з людьми, які об’єднані ідеєю покращення життя інших”.

Тетяна Мар‘юк

Фінансова координаторка

Отримала освіту у Національному університеті водного господарства та природокористування за спеціальністю “Облік і аудит” (спеціаліст).

Кординує поточну фінансову діяльність організації: від планування та менеджменту витрат до складання фінансової звітності.

«Вірю у місію та цілі організації щодо збереження навколишнього середовища та її важливу роль у популяризації екологічної свідомості. Також ціную можливість сприяти ефективному використанню ресурсів організації для досягнення її мети у сфері природоохоронної діяльності».

Валентина Мотилько

Валентина Мотилько

Асистентка

Завершує четвертий курс Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, спеціальність “Фізика та астрономія”.

В Екоклубі відповідальна за організаційну частину роботи в проєкті «Відновлювана енергетика для стійкої України».

Оксана Грищук

Координаторка проєктів

Магістр спеціальності «Менеджмент організацій» Національного університету водного господарства та природокористування.

Мала досвід роботи в енергопостачальних компаніях.

В Екоклубі координує проєкт «Відновлювана енергетика для стійкої України».

«Ціную можливість працювати в цьому колективі та бути дотичною до змін в Україні».

Анатолій Мельничук

Інженер

Навчався в Національному університеті водного господарства та природокористування, кафедра водовідведення, теплогазопостачання та вентиляції. Ступінь – спеціаліст.

Має близько 15-ти років досвіду роботи на посаді інженера.

В Екоклубі відповідає за розроблення попередніх техніко-економічних обґрунтувань (перед-ТЕО), вивчення та коментування технічної документації (ТЕО, проєктно-кошторисна документація) у межах проєктів з розвитку відновлюваної енергетики у громадах.

Правління Екоклубу

Оксана Поль

Оксана Поль

Членкиня правління

Бакалавриня з геоінформаційних систем та технологій Національного університету водного господарства та природокористування, бакалавриня з географії в Університеті Людвига Максиміліана в Мюнхені та з земельного менеджменту в Технічному університеті Мюнхену. Студентка-магістерка з Антропогеографії та сталого розвитку в Університеті Людвига Максиміліана в Мюнхені.

Авторка кліматичного подкасту.

З 2020 року – членкиня ГО “Екоклуб”, з 2021 є членкинею правління Екоклубу.

Олег Гетун

Олег Гетун

Голова правління

Приватний підприємець у сфері організації активного відпочинку (сплави, корпоративи, квести, тощо). Інший напрям роботи  – монтаж промислових систем GPG-моніторингу на комерційному транспорті.

Частину часу Олег приділяє роботі у громадській сфері, а саме: робота із дітьми і молоддю в Пласті НСОУ, охорона довкілля з ГО”Екоклуб”, організація змагань з водного туризму і пригодницьких перегонів.

Освіта: магістр-еколог.

“Екоклуб підтримую, бо маю однодумців у збереженні довкілля і вважаю, що організація робить для цього багато корисного. Маю екологічну освіту і потребую реалізації в цій сфері. Частково реалізую свої знання і досвід через долученість до роботи в Екоклубі.  Зараз мало часу можу приділити для ведення чи координації проектів, тому як форму долученості вибрав роботу в правлінні.”

Тетяна Цикун

Тетяна Цикун

Членкиня правління

Наукова співробітниця в Goethe-Universität Frankfurt am Main, Institute of Ecology, Evolution and Diversity.

Сфера професійної діяльності – екологія, лісова фітопатологія, геноміка та популяційна генетика фітопатогенів та шкідників дерев.

У діяльності Екоклубу активно брала участь як волонтерка протягом 2002-2005 років.

До правління організації увійшла у 2021 році.

Оксана Головко

Оксана Головко

Членкиня правління

Кандидатка сільськогосподарських наук (спеціальність Екологія), завідувачка науково-дослідного сектору Національного природного парку “Дермансько-Острозький”.

Входить до правління Екоклубу із 2021 року.

Василь Корбутяк

Василь Корбутяк

Член Правління

Приєднався до складу правління Екоклубу у 2023 році. Отримав кваліфікацію інженера-гідротехніка за спеціальністю «Гідротехнічне будівництво» Рівненського державного технічного університету.

У 2008 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Вдосконалення методів розрахунку максимальних витрат на основі параметрів руслового процесу (на прикладі річок Українських Карпат)». 

Документи

Статут Екоклубу

До уваги членів організації та тих, хто бажає приєднатися до Екоклубу! За цим посиланням ви можете переглянути оновлений статут організації.

Статут Екоклубу (10492 downloads )

Положення про членство в Екоклубі

До уваги членів та прихильників Екоклубу! Нижче ви можете ознайомитися та завантажити Положення про порядок набуття та припинення членства, права, обов’язки та облік членів організації, сплату річних членських внесків та участі у заходах членів громадської організації «Екоклуб».

Положення про членство (19445 downloads )

Річні звіти