Нагадуємо, що стандартно електричний ввід на квартиру розрахований у межах 3–5 кВт. Тож якщо підключати електроприлади водночас саме на таку потужність і не більше, можна бути впевненим, що електромережа всього будинку, міста/району в безпеці.
Ось значення потужності для різної побутової техніки:
- електрообігрівач — 1–4 кВт
- праска — 2–3 кВт
- електрочайник 1–2 кВт
- пральна машина — 1–2 кВт
- пилосос — 1,5–2 кВт
- мікрохвильова піч — 1 кВт
- фен — 1–1,5 кВт
- холодильник — 0,2–0,3 кВт
- лампа розжарювання — 0,06–0,1 кВт
- світлодіодна лампа — 0,01 кВт
Далі приступаємо до побутової математики:
- Найпотужніші прилади (понад 1 кВт потужністю) треба вмикати рідко та на короткий термін.
Тобто електрообігрівачі, електроплиту, чайник, праску, фен, пралку та пилосос НЕ включати одночасно. Працювати одночасно може лише щось одне.
- Найменш потужні прилади (холодильник, світлодіодні лампочки, тобто менше 1 кВт) можна не вимикати, бо сукупний ефект економії буде незначний.
- Із чайником та мікрохвильовкою обов’язково має працювати принцип раціонального використання енергії: кип’ятіть стільки води, скільки збираєтеся випити, і не розморожуйте м’ясо в мікрохвильовці, якщо це можна зробити за кімнатної температури.
4. Якщо ви знаєте про свою неуважність до одночасного використання потужних приладів, можна додатково поставити обмежувач потужності у квартирі. Це передбачає певні витрати та прокладання додаткової проводки до електронагрівача, однак теж є робочим варіантом. Інша перевага, не доведеться щоразу йти і вмикати автоматичний перемикач, що виключився від перенавантаження