Російське вторгнення в Україну має значний вплив на український енергетичний сектор. Останніми роками сектор почав рухатися в напрямку більшої інтеграції з Європейським Союзом, роблячи кроки до переходу на відновлювані джерела енергії. Поточна ситуація є складною — це не тільки сповільнює енергетичний перехід країни, але й підриває минулі досягнення. Відновлювані джерела енергії, що перебували на стадії розвитку, наразі обмежуються або закриваються безпрецедентними темпами внаслідок руйнівних наслідків війни в поєднанні з негнучкими джерелами генерації.
Один зі способів виправити цей дисбаланс — максимально збільшити потенціал взаємозв’язку між Україною та ЄС.
Переваги від збільшення транскордонної торгівлі електроенергією між ЄС та Україною будуть обопільними. Відновлення роботи неактивного польськоукраїнського інтерконектору також забезпечить додаткову гнучкість польської енергетичної системи, допоможе знизити викиди вуглецю в енергопостачанні та знизити оптові ціни на електроенергію в той час, коли вони знаходяться на рекордних рівнях, зумовлених високою вартістю генерації на викопному паливі.
Завантажити публікацію:
Публікація "Відновлення транскордонної інфраструктури ЄС-Україна для безпечного і чистого енергетичного майбутнього" (3026 downloads )