У рамках інфотуру “Енергонезалежність – наша спільна справа!” еко-активісти та експерти провідних природозахисних організацій завітали до 6 українських міст. У кожному із них вони розгорнули виставку, де усі зацікавлені знайомилися із роботою сонячних установок для нагріву води та вироблення електроенергії, заряджали смартфони, крутячи педалі велогенератора, смакували кавою, завареною від сонця.
За словами організаторів туру, у державному бюджеті на 2017 рік на енергоефективність виділено у 60 разів менше коштів, ніж на субсидії. Втім, за словами експертів, все ж енергоефективність повинна бути першою серед пріоритетів уряду. Завдяки ефективному впровадженню заходів та ощадливому використанню енергоресурсів, ми можемо відмовитися від імпорту газу, подбати про довкілля та створити нові робочі місця. Аби розповісти українцям, що кожен із нас може робити уже сьогодні, аби досягти економії коштів та енергонезалежності на рівні квартири, будинку, міста та держави еко-активісти вирушили в інфотур містами України.
“Енергозбереження та енергоефективність – це єдиний шлях розвитку держави у найближчі 20 років, який дозволить країні економічно зростати та забезпечити комфортне життя для населення, – коментує Дмитро Сакалюк, експерт з енергоефективності, координатор туру. – Відвідуючи різні міста, ми спілкуємося із людьми, ділимося із ними простими і практичними порадами: де взяти грошей на утеплення домівки, як створити та ефективно управляти ОСББ, як власноруч зібрати сонячний водонагрівач. Енергонезалежність – це наша спільна справа, для чистого і безпечного майбутнього країни важливий внесок кожного”, – переконаний активіст.
Тематична фотосесія, показ відеороликів, безоплатна оренда велосипедів, гра “Місто кліматичної магії” – цікаво та доступно про енергоефективність дізнавалися українці. Активісти надавали консультації, як правильно заощаджувати енергію в побуті, ділилися матеріалами про енергетику, зміни клімату, розвиток велоруху у містах. З ними ви можете ознайомитися в онлайн-бібліотеці туру на сайті http://ecoclubrivne.org/eco_library/.
Упродовж дня у кожному із міст команда інфотуру збирала підписи під петицією до уряду із закликом виділяти більше коштів на фінансування заходів з енергоефективності. Також зустрічалися із місцевими представниками влади, громадськістю та журналістами, аби обговорити шляхи розвитку енергонезалежних та комфортних міст та представити механізми, що їх можна застосовувати сьогодні для підвищення енергоефективності громадських та приватних будівель (револьверні фонди, енергосервісні контракти).
У рамках інфотуру “Енергонезалежність – наша спільна справа” 21-31 травня активісти відвідали 6 міст: Херсон (22.05), Миколаїв (23.05), Одесу (25.05), Чернівці (28.05), Івано-Франківськ (29.05), Ужгород (31.05).
Організатори туру: ГО «Екоклуб» у партнерстві з Національним екологічним центром України, Громадянською мережею ОПОРА, Світ Освіт та Асоціацією велосипедистів Києва. Тур здійснюється за підтримки Європейського Союзу, Австрійської Агенції з Розвитку, Австрійського Червоного Хреста, фонду ім. Гайнріха Бьолля, Шведського товариства охорони природи, Норвезького товариства охорони природи та Української кліматичної мережі. У всеукраїнський тур екологічні активісти та експерти вирушають вже уп’яте.
За деталями звертайтеся:
Інна Мулявка, прес-секретарка Екоклубу,
тел.: 0673634097
ел.пошта: press@ecoclubrivne.org