25 січня у Хмельницькій обласній державній адміністрації була представлена методика оцінки економічного потенціалу відновлюваних джерел енергії Хмельниччини. Вона дозволяє врахувати не лише природні чинники (сонячні дні, вітри, кількість біомаси тощо), а й такі технічні як наявність інфраструктури, мереж, відстані. Розробили методику активісти Хмельницького енергетичного кластеру за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проекту «Громадська синергія».
Методика складається з таких розділів: Сонячна енергетика, Біомаса, Вітрова енергетика, Біогаз, Гідроенергетика та інші. Кожен із них містить покрову інструкцію аналізу відновлюваних ресурсів регіону, починаючи від написання інформаційних запитів до органів місцевого самоврядування та розрахунку зеленого тарифу.
Методика буде дороговказом для підприємців, органів місцевого врядування та громадськості, які хочуть реалізувати проекти сонячної енергетики у Хмельницькій області.
«Ми наперед думаємо, як можна використати зібрану інформацію з користю для області, – коментує Степан Кушнір, голова правління Хмельницького енергетичного кластеру. – Наприклад, зусиллями Хмельницького енергетичного кластеру формується бізнес-модель енергетичного кооперативу в області. Після того, як ми проаналізуємо дахи комунальних закладів Хмельниччини, то запропонуємо інвестувати в облаштування на них сонячних електростанцій. Інвесторами можуть бути як мешканці області, так і люди з інших країн. Це має бути прибутковий, екологічний бізнес, який дозволить раціонально використовувати площу дахів та зменшити викиди СО2, адже сонячна енергетика є на 100% екологічною».
«Для системних змін в розвитку території, слід починати з аналізу. Дуже добре, що Хмельницький енергетичний кластер зумів консолідувати зусилля різних сторін, щоб дослідити потенціал відновлюваних джерел енергії в Хмельницькій області. Ця інформація знадобиться під час формування нової стратегії регіонального розвитку, яка повинна враховувати сучасні економічні тенденції, зокрема в сфері енергоефективності та «зеленої» енергетики», – переконаний Василь Міракін, радник голови Хмельницької обласної державної адміністрації.
Коментарі, отримані під час круглого столу, активісти врахують у фінальній версії методики. Після цього вона буде надана у відкритому доступі усім зацікавленим сторонам.
Довідкова інформація: Методика розроблена у рамках проекту «Синергія дій громадськості, влади та бізнесу в форматі енергетичного кластеру задля енергетичної реформи Хмельницької області», який впроваджують Хмельницький енергетичний кластер та громадська організація «Екоклуб» під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».
Контакти для ЗМІ: Інна Мулявка, press@ecoclubrivne.org, 0673634097.
Степан Кушнір, energycluster100@gmail.com або за тел. 0969450251.