Спорудження атомних блоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС: аналіз ризиків проекту – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Спорудження атомних блоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС: аналіз ризиків проекту

Сьогодні Уряд України намагається відновити проект спорудження енергоблоків № 3 та 4 на Хмельницькій АЕС, який було зупинено після аварії на ЧАЕС 1986 року. Спроби відновити будівництво тривають із 2005 року, однак проект має ряд проблем, що роблять його нежиттєздатним.

Безпечність використання збудованих в 1980-х рр. будівельних конструкцій для цих реакторів досі не є підтвердженою, вони 30 років простояли просто неба. Можливість реалізувати в оновленому проекті сучасні системи безпеки також не є доведеною.

У 2015 році Верховна Рада України розірвала угоду із Російською Федерацією щодо співпраці у споруджені цих блоків, однак оновлене 2016 року техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) проекту передбачає будівництво із залученням чеської компанії «SKODA JS a.s.». Дана компанія з 2005 року належить російському холдингу ОМЗ, який внесений в «санкційний список» Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України.

За таких умов необхідно якнайшвидше припинити подальший розгляд та затвердження корегованого ТЕО проекту будівництва енергоблоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС як такого, що не відповідає інтересам України, несе загрозу послаблення енергетичної безпеки країни, а також супроводжується екологічними ризиками.

Наші колеги з ГО “Екодія” підготували аналітичний документ “Спорудження атомних блоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС: аналіз ризиків проекту”, з яким Ви можете ознайомитись у публікації

Спорудження атомних блоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС: аналіз ризиків проекту (2340 downloads )