Пошкодження електромережі може статися з різних причин: або через внутрішнє перевантаження, або через ураження ззовні. В обидвох випадках світло мигатиме чи різко зникне у будинку, на вулиці, у районі чи місті.
👉🏼 Дізнатися більше: Як може статися внутрішнє перевантаження і як його не допустити
Зазвичай влада оперативно інформує про ремонтні роботи та їхній орієнтовний час через офіційні соціальні мережі та сайт. В середньому на відновлення йде кілька годин. За цей час бажано вимкнути світло та виключити всі прилади з мережі (або принаймні переключити кнопку на мережевому подовжувачі у стан «0»). Залиште один-два світильники увімкненими, щоб не пропустити момент подачі світла. І вже тоді почергово включайте всі прилади назад, не створюючи навантаження на локальну систему. Але що робити, якщо роботи триватимуть довше, ніж кілька годин?
👉🏼 Дізнатися більше: Що робити, якщо зникла мобільна мережа
Коли відновлять електропостачання пам’ятайте, що головне не зробити чергового внутрішнього перевантаження у найближчі години. Тобто не вмикати всі прилади водночас у мережу, а також зменшити споживання енергії на найближчі години, а бажано і вечір. Також можна придбати стабілізатор напруги або бар’єр реле, щоб зменшити вашу індивідуальну залученість у захист техніки:
👉🏼 Дізнатися більше: Більше про додаткові прилади захисту побутової техніки під час перепадів напруги
Тож на випадок пошкодження електростанції, дотримуйтесь наступних порад:
- вимкніть з мережі всі електроприлади, подовжувачі, а також ті прилади на акумуляторах, що можуть ще знадобитися
- лишіть увімкненими один-два світильники, щоб не пропустити, коли відновлять електромережу
- після того, як полагодять мережу, почергово включіть необхідні прилади, щоб не спричинити різкий одномоментний скачок напруги (може ще раз перенавантажити електромережу)
- спробуйте не включати без нагальної потреби побутову техніку із високою потужністю (особливо електронагрівачі) найближчі години після ремонтних робіт