Закликаємо до глобального кліматичного маршу – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Закликаємо до глобального кліматичного маршу

29 листопада 2015 року кияни вийдуть на вулиці міста, аби разом із активними громадянами по всьому світу продемонструвати своє ставлення до проблеми зміни клімату. Марш відбудеться напередодні Кліматичної Конференції ООН у Парижі, на якій уряди 198 країн, включаючи Україну, спробують затвердити спільний план дій для порятунку планети.

Провідні вчені б’ють на сполох: якщо людство на шлях низьковуглецевого розвитку, то середня температура на Землі підвищиться на 4-5°С. Це спричинить низку незворотних наслідків. Деякі з них ми вже відчуваємо зараз – це посухи та сильні вітри, нестача питної води, зменшення врожаю, повені, вимирання видів, надмірні опади і підвищення рівня світового океану, внаслідок чого прибережні регіони і цілі острівні держави можуть зникнути під водою.

Більшість країн-учасниць переговорів вже взяли на себе зобов’язання щодо зменшення кількості викидів парникових газів. Але цього недостатньо. Запобігти страшних наслідків можна лише за умови повного переходу до відновлюваної енергетики та впровадження інших заходів, а саме: збільшення площі зелених зон, утеплення будинків, розвитку громадського транспорту й велосипедної інфраструктури, реформування енергетичного сектору, роздільного збору та переробки сміття, приведення викидів забруднюючих речовин до європейських норм.

«Клімат змінюється і наше поколінння є причиною цього. Свідомо чи ні ми створюємо проблеми всім наступним поколінням, – пояснює Марія Сторчило, одна з організаторів Маршу. – Однак і в наших руках рішення. Час змінити систему, а не клімат. Щоб змінити все, потрібен кожен!»

Організатори акції закликають усіх небайдужих приєднатися до маршу, щоб відстояти своє право на безпечне майбутнє та спонукати владу до активної боротьби зі змінами клімату.

Кияни зберуться 29 листопада о 12:30 у парку Шевченка та пройдуть маршем до Європейської площі. У програмі дійства заплановані виступи музикантів та громадських діячів, флешмоби та ще багато цікавого. Стежте за новинами на сайті http://climatemarchua.org/ або на сторінці події у фейсбуці https://www.fb.com/events/788310724610763/

Контакти для додаткової інформації

Марія Сторчило, експерт з питань зміни клімату, Екоцентр

+38 093 005 27 61

storchilo@necu.org.ua