8 грудня Екоклуб вирушає до Катовіце на міжнародні кліматичні переговори ООН. Упродовж тижня активісти будуть брати участь у запланованих подіях, шукати партнерів для підтримки енергетичного переходу України, активно слідкувати за участю у переговорах української делегації.
Цьогоріч Україна має заявити про перегляд національної цілі зі скорочення викидів парникових газів. Адже саме від цієї заяви, буде залежати розмір міжнародних кліматичних інвестицій та допомоги ООН. Ми одні з перших в Європі підписали Паризьку Угоду, яка зобов’язує уряд зменшувати викиди парникових газів у всіх галузях господарювання, але поточна кліматична ціль України робить можливим не скорочення а навіть ріст викидів.
Разом із тим у 2018 році 4 українських міста, Львів, Житомир, Кам’янець-Подільський і Чортків заявили про перехід на 100 % відновлюваної енергетики (ВДЕ). Адже саме ВДЕ – вважається основною альтернативою викопному паливу, що продукує небезпечні викиди.
“Ми певні, що протягом 2019 подібні заяви зробить ще ряд міст. Уряд має відреагувати на прагнення громад переходити на відновлювану енергетику (ВДЕ) та ініціювати розробку плану енергетичного переходу для України. Відновлювана енергетика не лише підвищить енергетичну безпеку і незалежність за рахунок зменшення імпорту енергоресурсів, але і сприятиме економічну зростанню, зменшенню соціальної нерівності, покращенню якості життя і скороченню викидів парникових газів” – говорить Ілля Єременко, експерт Екоклубу та голова Української Кліматичної Мережі.
Українські та міжнародні науковці підтверджують, що перехід на ВДЕ є економічно вигіднішим, ніж розвиток викопного палива і Україна забезпечити себе на 91 % енергії за рахунок використання сонячної, вітрової енергії та біомаси.
Разом із Екоклубом кліматичні переговори у Катовіце відвідають заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук та журналісти.
ДОВІДКОВО:
Міжнародні кліматичні переговори – найбільша світова конференція країн, як за кількістю учасників так і за кількістю країн. На них високопосадовці усіх країн шукають спільного рішення як реагувати на зміни клімату. Результат переговорів впливає на політичну та економічну ситуацію усього світу. Також переговори це місце зустрічі усіх зацікавлених в темі клімату: інвесторів, міст, розробників обладнання та програмних рішень, науковців, громадських, неурядових та міжнародних організацій тощо.
За деталями звертайтеся:
Інна Мулявка, прес-секретарка ГО “Мулявка”,
Тел.: 0673634097,
Ел.пошта: press@ecoclubrivne.org