Запровадження критерію енергоефективності для бюджетних установ у Рівненській області.
08.05.2014
Екоклуб спільно з громадською радою при ОДА ініціює круглий стіл з обговорення комплексного критерію енергоефективності у бюджетних установах.
Дослідження Екоклубу свідчать, що споживання енергії різними бюджетними установами Рівненщини, в розрахунку на квадратний метр площі, відрізняється у десятки разів. Зараз оцінка енергоефективності кожної установи проводиться лише з позиції дотримання нею лімітів споживання енергетичних ресурсів. Це не дозволяє оцінити ефективність використання тепла, електрики та/або палива. Також відсутня система об’єктивної оцінки потреб установ у енергоресурсах та впровадженні заходів з енергоефективності. Вирішувати ці проблеми можна почати із запровадження комплексного критерію енергоефективності бюджетної установи і його використання при прийнятті управлінських рішень.
Пропонуємо провести обговорення за круглим столом з метою розробки критерію енергоефективності для оцінки усіх бюджетних установ Рівненської області. Орієнтовна дата проведення круглого столу 20 травня, вівторок. Час проведення 11-13 години. Про вашу зацікавленість взяти участь у даному заходів просимо повідомити на електронну адресу illia@ecoclubrivne.org або за телефонами 0634835122, 0962714773 – Ілля Єременко. До 16 травня вам буде надіслано програму заходу та повідомлено про остаточну дату, місце та час проведення.
Довідкова інформація
Згідно з Європейським досвідом та українськими будівельними нормами (ДБН В.2.6-31:2006), клас енергоефективності будівлі визначається виходячи з показника питомого енергоспоживання – це споживання енергії на одиницю площі за певний період часу (зазвичай – за рік). Однак, цей показник має певні недоліки:
Він розраховується виходячи з площі будівлі. Інформація про площу, яка відображена у звітних документах установ, не завжди є точною чи повною.
Загальне споживання енергії установи залежить від якості палива, яку потрібно визначати на основі лабораторних досліджень.
На річне споживання енергії суттєво впливає режим роботи установи та її наповненість.
Відповідно, використовуючи лише критерій питомого енергоспоживання буде складно об’єктивно визначити яка установа є більш енергоефективною. На думку Екоклубу, такий критерій повинен бути збірним і враховувати кілька додаткових критеріїв, які дозволили б усунути недоліки питомого енергоспоживання. До додаткових критеріїв можна включити наступні:
Річне споживання енергії установою перетворене у кВт*год.
Споживання енергії в розрахунку на 1 учня/пацієнта.
Вартість енергоспоживання в розрахунку на 1 кв. метр площі установи.
Інші ?
Екоклуб постійно взаємодіє з громадською радою при ОДА щодо питань енергоефективності в обласній політиці починаючи з січня 2013 року.