Запровадження критерію енергоефективності для бюджетних установ у Рівненській області. – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Запровадження критерію енергоефективності для бюджетних установ у Рівненській області.

Екоклуб спільно з громадською радою при ОДА ініціює круглий стіл з обговорення комплексного критерію енергоефективності у бюджетних установах.

Дослідження Екоклубу свідчать, що споживання енергії різними бюджетними установами Рівненщини, в розрахунку на квадратний метр площі, відрізняється у десятки разів. Зараз оцінка енергоефективності кожної установи проводиться лише з позиції дотримання нею лімітів споживання енергетичних ресурсів. Це не дозволяє оцінити ефективність використання тепла, електрики та/або палива. Також відсутня система об’єктивної оцінки потреб установ у енергоресурсах та впровадженні заходів з енергоефективності.  Вирішувати ці проблеми можна почати із запровадження комплексного критерію енергоефективності бюджетної установи і його використання при прийнятті управлінських рішень.

Пропонуємо провести обговорення за круглим столом з метою розробки критерію енергоефективності для оцінки усіх бюджетних установ Рівненської області. Орієнтовна дата проведення круглого столу 20 травня, вівторок. Час проведення 11-13 години. Про вашу зацікавленість взяти участь у даному заходів просимо повідомити на електронну адресу illia@ecoclubrivne.org  або за телефонами 0634835122, 0962714773 – Ілля Єременко. До 16 травня вам буде надіслано програму заходу та повідомлено про остаточну дату, місце та час проведення.

Довідкова інформація
Згідно з Європейським досвідом та українськими будівельними нормами (ДБН В.2.6-31:2006), клас енергоефективності будівлі визначається виходячи з показника питомого енергоспоживання – це споживання енергії на одиницю площі за певний період часу (зазвичай – за рік). Однак, цей показник має певні недоліки:
  • Він розраховується виходячи з площі будівлі. Інформація про площу, яка відображена у звітних документах установ, не завжди є точною чи повною.
  • Загальне споживання енергії установи залежить від якості палива, яку потрібно визначати на основі лабораторних досліджень.
  • На річне споживання енергії суттєво впливає режим роботи установи та її наповненість.
Відповідно, використовуючи лише критерій питомого енергоспоживання буде складно об’єктивно визначити яка установа є більш енергоефективною. На думку Екоклубу, такий критерій повинен бути збірним і враховувати кілька додаткових критеріїв, які дозволили б усунути недоліки питомого енергоспоживання. До додаткових критеріїв можна включити наступні:
  • Річне споживання енергії установою перетворене у кВт*год.
  • Споживання енергії в розрахунку на 1 учня/пацієнта.
  • Вартість енергоспоживання в розрахунку на 1 кв. метр площі установи.
  • Інші ?
Екоклуб постійно взаємодіє з громадською радою при ОДА щодо питань енергоефективності в обласній політиці починаючи з січня 2013 року.