Відеоролик має назву «Як заощадити енергію» та ілюструє проблеми енергоспоживання в Україні, що особливо загострилися через обмеження використання російського газу.
Так, у сюжеті демонструється чи не найслабше місце української енергетичної системи, а саме – тепломережі, через неналежну термоізоляцію яких до 40 % тепла ще на шляху до споживача марно витрачається на нагрівання атмосфери. Рівненські теплотраси – не виняток. Часто взимку ми можемо спостерігати, як вони зігрівають безпритульних тварин та безхатченків. Модернізація тепломереж дозволить поліпшити якість виконання послуг теплопостачання, зменшити обсяги тепловтрат та суттєво скоротить споживання газу. Хоча ці заходи і потребують чималих інвестицій, але окуповуються уже за кілька років.
Ще одним чинником, через який втрачається багато тепла, – є неутеплені вікна та двері. Особливо у багатоповерхівках. Розбиті шибки, двері, що не зачиняються взимку, радіатори під багатьма шарами фарби – за усі тепловтрати, що відбуваються завдяки цьому, споживачі платять із власної кишені. Крім того, у більшості українських будинків невстановлені лічильники тепла, тому ми платимо не за реально спожите тепло, а за розрахунками, обчисленими на основі площі квартири.
Для того, аби жити у теплі та комфорті, водночас заощаджуючи власні кошти, природоохоронці із Екоклубу наполегливо радять мешканцям багатоквартирних будинків об’єднуватися в ОСББ, адже багатоповерхівки мають високий потенціал в енергозбереженні – понад 40%. До того ж планувати і втілювати енергозберігаючі заходи усім будинком дешевше та набагато ефективніше. Першими спільними кроками, вважають еко-активісти, повинні стати утеплення та встановлення лічильників обліку тепла для кожного будинку.
Слід врешті усвідомити, що ціни на газ, вугілля та інші викопні енергоносії будуть лише зростати, тому краще вжити енергозберігаючих заходів вже сьогодні, аби завтра не переплачувати ще більше. Адже наш комфорт і енергозалежність країни у наших руках!
У відеосюжеті також відображена робота волонтерів всеукраїнської кліматичної ініціативи «Точка тепла», що проходила у Рівному 9-11 листопада. У рамках акції активісти спілкувалися з перехожими та надавали їм консультаційну допомогу про те, як правильно утеплити своє помешкання, які матеріали для цього краще обрати та які енергозберігаючі заходи необхідно впровадити у побуті.