Запрошуємо долучатися до коментування законопроєкту “Про енергоефективність”! – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Запрошуємо долучатися до коментування законопроєкту “Про енергоефективність”!

Запрошуємо долучатися до коментування законопроєкту “Про енергоефективність”!

4 березня під час засідання Парламенту голосами 270 депутатів(ок) було ухвалено за основу законопроєкт №4507 “Про енергетичну ефективність”. Екоклуб готує свої коментарі та запрошує усіх зацікавлених долучатися до обговорення документу.

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що потенціал скорочення витрат енергії при споживанні може досягати 60%. Тільки за оцінкою в трьох секторах – житловий, бюджетний та постачання енергії (разом близько 63 % енергетичного балансу України) потенціал енергоефективності дорівнює заощадженню близько 19 млн тне* або 8 млрд євро щорічно.

Дмитро Сакалюк, експерт Екоклубу з енергоефективності, розповідає про свої враження та очікування від документу:

Одним з недоліків законопроєкту, прийнятого у першому читанні 4 березня, вважаю, дублювання ним уже чинних Законів України, наприклад “Про Фонд енергоефективності” (уже створений та працює), також інших нормативно-правових актів.

Із плюсів:

  • запровадження енергоменеджменту, обов’язкове для усіх рівнів – від центральних органів влади до місцевого самоврядування. 
  • створення національної системи моніторингу, де будуть зібрані, наприклад,  усі реалізовані ОСББ проєкти з енергоефективності, цільові та місцеві програми).
  • екодизайн** та енергетичне маркування***

Також наразі точиться дискусія щодо встановлення та включення до проєкту цільового показника зі зменшення енергоспоживання –  про те, чи має він бути та яким.

Екоклуб долучився до коментування, оскільки щодня ми комунікуємо із представниками органів самоврядування, новий закон про енергоефективність дуже потрібний, очікуваний та суттєво впливатиме на їхню роботу. Наприклад, визначатиме особливості врахування критеріїв енергоефективності під час здійснення публічних закупівель чи придбання та оренди будівель органами державної влади, органами місцевого самоврядування та юридичними особами, які забезпечують потреби держави або територіальної громади.Тож ми хочемо, щоб він був максимально чітким та дієвим.”

Як ви можете долучитися до коментування?

Запрошуємо ознайомитися із законопроєктом та подати свої коментарі до середи, 17 березня 15.00 на адресу office@ecoclubrivne.org. Екоклуб їх розгляне та надішле на офіційний розгляд.

Довідка:

*Тне – тонна нафтового еквівалента (англ. tonne of oil equivalent, (toe)) –  стандартизована ОЕСР та IAE одиниця вимірювання енергії, що як правило, використовується для порівняння використання великої кількості енергії з різних джерел.

**Екодизайн – інтеграція екологічних аспектів під час розроблення дизайну енергоспоживчого продукту, з метою поліпшення екологічних характеристик такого продукту протягом всього його життєвого циклу.

***Енергетичне маркування – подання споживачам інформації про рівень ефективності споживання енергоспоживчим продуктом енергії та інших ресурсів, а також додаткової інформації шляхом прикріплення (нанесення) енергетичної етикетки.