Закликаємо службовців допрацювати обласну програму енергоефективності – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Закликаємо службовців допрацювати обласну програму енергоефективності

16 березня на черговій сесії Рівненської обласної ради депутати голосуватимуть за підтримку Комплексної програми енергоефективності Рівненської області на період 2018-2025 років. Екоклуб як один із розробників програми наполягає на її доопрацюванні. Прогалини, що містить документ наразі, як от відсутність стратегічних цілей та індикаторів розвитку енергетики області до 2023 року, а також механізмів, котрі стимулювали б розвиток відновлюваних джерел енергії та енергоефективності й інше, роблять її менш дієвою та амбітною.

Своє бачення та рекомендації до програми природоохоронці представили депутатам під час засідання постійної комісії обласної ради з економічних питань та комунальної власності 12 березня.

“Pозроблений проект Програми містить ряд позитивних пропозицій, – коментує експерт Екоклубу із енергоефективності Дмитро Сакалюк. – Так, наприклад, у ньому йдеться про запровадження енергетичного менеджменту та енергомоніторингу в усіх бюджетних установах області. Це дуже важливий крок, адже дозволяє зрозуміти, скільки енергоресурсів ми споживаємо, де можемо заощаджувати, прозорий енергооблік дозволяє залучати інвесторів для впровадження заходів з термомодернізації шкіл, садочків, лікарень.

Також програмою передбачається запровадження фінансового стимулювання працівників бюджетних установ до економії енергоресурсів. Просто кажучи, із заощаджених на енергоспоживанні грошей, відповідальні за це люди зможуть отримувати премії.

До того ж у програмі запланована компенсація певної суми коштів у разі використання кредитних коштів фізичними та юридичними особами на заходи з енергоефективності та відновлювальних джерел енергії.

Втім, на сьогодні програма має і ряд проблемних питань та потребує суттєвого допрацювання. Наприклад, детального обґрунтування вартості планованих заходів у сфері відновлювальних джерел енергії та енергоефективності”, – переконаний експерт.

Крім того, у 2017 році активісти наголосили, що неодноразово звертали увагу обласної влади та ЗМІ на проблемні питання у реалізації конкурсу з енергоефективності серед бюджетних установ області. Виявлені Екоклубом порушення підтвердила Державна аудиторська служба України, виявивши зайве та неефективне використання коштів на загальну суму 4,09 млн. грн., з яких більше ніж 2,4 млн. грн. в рамках обласного конкурсу з енергоефективності на період 2011-2016 роки. Незважаючи на це, конкурс знову включений до Програми без жодних змін щодо порядку прийняття рішень, перевірки проектів, що будуть на нього подаватися, і відповідальності конкретних осіб за неякісні проекти та їх неналежну реалізацію.

Під час жвавої дискусії із депутатами  та представниками Департаменту енергетики, енергоефективності, ЖКГ при Рівненській ОДА було ухвалене рішення рекомендувати програму до прийняття на черговій сесії, але з доопрацюваннями, які пропонує Екоклуб, що повинні бути внесені у шестимісячний термін.

Активісти Екоклубу готують звернення для виступу із пропозиціями перед депутатами обласної ради на сесії 16 березня та запрошують усіх зацікавлених відвідати засідання та підтримати Екоклуб у прагненні дієвої програми енергоефективності для Рівненщини.

Відео з прес-конференції Екоклубу, присвяченої питанню підтримки обласної програми енергоефективності.

Контакти:

Інна Мулявка, прес-секретарка ГО “Екоклуб”,

Тел.: 0673634097

Ел.пошта: press@ecoclubrivne.org

 

Статті, що можуть бути вам цікаві:

Як чиновники «освоїли» 4 мільйони гривень на енергоефективність?

10 мільйонів гривень на енергоефективність вкотре витратять абияк?

Енергоефективність для годиться

Енергосервісні контракти: енергоефективність як прибуток

Енергоефективність на плиті – шлях до енергозбереження лежить через кухню.