Запрошуємо у прес-тур з енергоефективності! – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Запрошуємо у прес-тур з енергоефективності!

23 березня Екоклуб спільно з Рівненською державною обласною адміністрацією організовує прес-тур для журналістів Рівненщини, присвячений енергоефективності.

У цей день розпочнеться міжнародна конференція систем тепло-, енергопостачання та енергосервісу. Учасники візиту зможуть взяти участь у прес-брифінгу з учасниками конференції і дізнатися про:

 • Останні досягнення українських вчених у сфері енергоефективності
 • Перший в Україні онлайн-сервіс з обслуговування насосного обладнання Grundfos, запущений на теренах Рівненщини.
 • Найкращий і найдешевший спосіб скоротити видатки бюджетних установ на енергоресурси, з реальним прикладом.

Також журналістам пропонується відвідати виставку енергоефективного обладнання і низку об’єктів, що демонструють хороші і погані підходи до енергоефективності. Зокрема:

 1. ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 м. Здолбунів, на якій восени 2015 впроваджено вузол обліку та регулювання опалення, що окупився за один опалювальний сезон.
 2. Здолбунівська центральна районна лікарня:
  1. Встановлено сучасну котельню, яка використовує місцеві види палива. Крім того, проект нічого не коштував для місцевого бюджету, адже всі видатки взяв на себе підрядник – теплопостачальне підприємство ТОВ «Теплоенергія», м. Корець.
  2. Будівля лікарні та тепломережі, які йдуть від вищезгаданої сучасної котельні, перебувають у незадовільному стані. Через що економія бюджетних коштів, від встановлення котельні майже відсутня. Це типовий приклад, який відбувається повсюдно в області, коли замінюють котли/котельні, без ремонту тепломереж та утеплення будівлі. Завдяки цьому такі підприємства, як «Теплоенергія» з Корця, отримують швидку окупність проектів за рахунок бюджетних коштів, сплачених за опалення неутеплених будівель.
 3. Вищезгаданий сервісний центр Grundfos на РОВКП «Рівнеоблводоканал», м. Рівне.
 4. Когенераційна установка Caterpillar на котельні по вул Макарова 41, м. Рівне. Когенераційну установку встановили ще у 2011 році і називали найсучаснішою в Україні. Однак, щонайменше два роки вона стояла без роботи, оскільки не було можливості видавати електричну потужність у мережу. Крім того, за розрахунками Екоклубу котельня була збитковою на момент встановлення, через великі тарифи на газ і економічно необгрунтовані тарифи для споживачів. Добре, що хоча б міському бюджету ця установка обійшлася безкоштовно, оскільки її встановлення фінансували з проекту ПРООН. Наразі в Екоклубу немає відомостей щодо показників роботи цієї котельні і тому буде дуже цікаво їх запитати безпосередньо на місці.

Програма візиту

11:20 – Збір на майдані Незалежності

11:30 – трансфер з Рівного до Здолбунова

12:00 – участь у прес-брифінгу

12:15-12:45 – Фуршет та спілкування з гостями конференції

12:45-13:10 – Огляд виставки енергоефективного обладнання

13:10-14:10 – Огляд об’єктів.

14:30 – завершення візиту на майдані Незалежності, м. Рівне.

Реєстрація (обов’язкова) за телефоном 067 363 40 97.

 

За детальнішою інформацією, будь ласка, звертайтесь:

Інна Белаш, прес-секретар Екоклубу,

Тел.: 067 363 40 97

Ел. пошта: press@ecoclubrivne.org