“Екоклуб” пропагує прості методи енергозбереження – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

“Екоклуб” пропагує прості методи енергозбереження

Вже вкотре рівненська міська молодіжна громадська організація “Екоклуб” пропагує прості методи енергозбереження за допомогою благочинної діяльності. На цей раз об’єктом діяльності Екоклубу стала Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат для розумово відсталих дітей.

Це вже друга акція Екоклубу в Острозі. У квітні цього року саме з Острога почався інформаційний тур, що пройшов такими містами України як Острог, Рівне, Ізяслав, Хмельницький, Житомир і закінчився масштабною акцією присвяченою Дню Чорнобиля в Києві. Якщо під час туру активісти громадського екологічного руху лише розповідали про те, як потрібно зберігати енергію і пропагували альтернативні її джерела, то сьогодні екоклубівці перейшли до практичних дій.

Міжнародні робочі табори – це незвичне для України явище, яке, однак, популярне в світі. Люди з різних країн приїжджають у такі табори за власні кошти, щоб попрацювати, побачити нову країну, зустріти нових друзів і зробити щось корисне для тих, хто потребує їх допомоги. Саме такий табір був створений в Острозі.

Утеплити острозький інтернат приїхали дев’ять ентузіастів з чотирьох країн світу: четверо добровольців з Німеччини, троє з Франції, також з США та Японії. Вони змогли приїхати до Острога завдяки тісній співпраці Екоклубу з Львівською громадською організацією “Спілка-Форум”. Ця організація є основним ініціатором проведення міжнародних робочих таборів різного спрямування в Україні. Саме “Спілка-Форум” розповсюдила інформацію про острозький табір більше ніж в сорока країнах світу, та профінансувала цей проект.

Активними учасниками робочого табору в Острозі стали також добровольці “Корпусу миру” США в Україні. Завдяки програмі “Партнерство” Корпусу миру Екоклуб отримав фінансову підтримку на закупівлю усього необхідного обладнання та інструментів. Ідея програми “Партнерство” полягає в зборі добровільних внесків людей з усього світу на подібні проекти.

Так як ММГО “Екоклуб” є частиною сітки Міжнародних енергетичних бригад, то практичним завданням робочого табору було проведення комплексної теплоізоляції вікон інтернату. Комплексна, в даному випадку, передбачає використання теплоізолюючої стрічки між рамою і вікном, дрібний ремонт вікон, заміна розбитих шибок та використання силіконового герметика для щілин між склом і віконною рамою.

Спеціальна теплоізолююча стрічка заслуговує на особливу увагу. Ця стрічка легко встановлюється в прорізані пази в коробці або в рамі вікна. При закриванні стрічка затискається, заповнюючи при цьому щілини. Таким чином стрічка запобігає неконтрольованому проходженню холодного повітря до кімнати і теплого з неї, а отже є ефективним способом збереження тепла в оселі. Гарантійний термін експлуатації гумової стрічки – 20 років, приблизна ціна за 1 метр – 2,5грн. Решта перерахованих заходів по теплоізоляції вікон допомагає забезпечити максимальне утримання тепла в приміщенні.

Досвід роботи Екоклубу свідчить, що використання таких простих заходів приводить до відмінних результатів. Взимку температура в приміщенні підвищується на 3-4оС при інших рівних умовах, що дозволить створити комфортні умови для дітей та працівників інтернату.

Разом з тим не слід забувати про те, що зберігаючи тепло у власній домівці, ми зменшуємо витрати палива, а значить зменшується потреба в енергетичних ресурсах та шкідливий вплив на довкілля. Можливо читач піддасть сумніву те, що він може відчутно зменшити потребу теплоенергетики в паливі лише ізоляцією вікон за описаною методикою. Звісно, неможливо вирішити екологічну проблему неефективного використання енергоресурсів в Україні лише такими діями, але головна мета полягає в поступовій зміні свідомості громадян нашої країни, що, в свою чергу, згодом має змінити і глобальне відношення та механізм еколого-економічного використання енергоресурсів та палива. При широкому застосуванні в Україні енергозберігаючих технологій у побуті та промисловості можна досягти набагато більшого ефекту за менші гроші, ніж, скажімо, введення в експлуатацію нових додаткових електростанцій. Це підтверджують розрахунки вітчизняних та зарубіжних спеціалістів галузі.

Таким чином, на прикладі діяльності робочого табору в Острозі, всі бажаючі можуть переконатися, як легко і ефективно можна зберегти енергію в приміщенні, в даному випадку у вигляді тепла.

Загалом, за словами організаторів табору, вони вражені діловими та людськими якостями добровольців. Всі вони, без винятку, були дуже ввічливі (виховані), товариські, терпеливі до труднощів та дрібних прикрощів, зацікавлені у вивченні української культури та історії. Серед ділових якостей слід відмітити пунктуальність, старанність, акуратність та точність виконання роботи, вміння працювати в команді, чесність і відкритість в стосунках та поглядах.

Важливим моментом стала не тільки виконана робота, але і обмін знаннями про різні культури країн світу. Окрім роботи добровольцям було організовано широку культурну програму. Вони відвідали музеї міст Острога та Нетішина, Хмельницьку атомну електростанцію, мали змогу відсвяткувати День Незалежності України у Рівному разом з українцями. Тобто люди у процесі спільної роботи та життя змогли набагато краще зрозуміти один одного. Це не лише слова або загальні враження. Всі добровольці сказали, що тепер вони знають набагато більше про українців, їх життя, культуру, побут та навіть жарти. Всі змогли побачити і відчути, що в різних країнах з різними рівнями розвитку економіки, відчутно різними історичними шляхами розвитку, культурами та мовами живуть веселі, розумні та товариські люди.

Під час проведення робочого табору в Острозі добровольці стали настільки близькими друзями, що виявили бажання знову зустрітися в Україні через рік. І не важливо, що саме прийдеться робити, – вони готові вчитися, вчити і допомагати.

26.03.03 – 01.04.03 – В рамках проекту “Міжнародні енергетичні бригади” за підтримки чеської організації-координатора МЕБ “Хнуті Духа” та фонду Генріха Бьоля (Німеччина) ММГО “Екоклуб” провів семінар-тренінг усіх членів сітки МЕБ. Семінар відбувався в Рівненській області в с.Жобрин, санаторій “Червона Калина”. Основними завданнями семінару були підбиття результатів та передача досвіду кожної країни по діяльності бригад, формування нових напрямків діяльності, ознайомлення із загальною ситуацією по впровадженню альтернативних джерел енергії, практичний тренінг – складання сонячного колектора та ін.

В червні 2003 року Українські енергетичні бригади закінчили утеплення Мирогощанського будинку-інтернату для дітей з вадами розвитку. Одночасно з цим закінчився великий проект по утепленню трьох будинків-інтернатів, виконаний за підтримки програми “Партнерство” Корпусу Миру.

Розширення мережі енергетичних бригад.

Семінар в Апатитах.

З 26.05.03 по 02.06.03 координатори Українських енергетичних бригад Оношко Анатолій та Личук Тарас здійснили поїздку в Апатіти (Мурманська область, Кольський п-ів) з метою демонстрації, передачі досвіду та розширення існуючої сітки Міжнародних енергетичних бригад (МЕБ). Зацікавленою стороною, яка приймала УЕБ, був Апатитський екологічний центр “Гея”. Українські бригади провели три практичних семінари по пропагуванню простих методів збереження тепла та енергії. Демонстрацію утеплення вікон з допомогою силіконової стрічки було проведено в Апатітській школі №7, в школі №1 в м. Умба, та в громадській екологічній організації “Природа та молодь”. На цю акцію були запрошені представники Кольського комітету по енергозбереженню та вчителі трудового навчання усіх шкіл м. Апатити. Ціллю семінару було виявлення зацікавлених у діяльності бригад і формування Російських енергетичних бригад, які і мають стати 9-им членом сітки МЕБ.