27 жовтня у Сіверодонецьку Держенергоефективності представило перспективи впровадження енергоменеджменту в бюджетній сфері Луганщини. Дмитро Сакалюк, експерт Екоклубу з енергоефективності, відвідав захід та надав свої рекомендації щодо впровадження енергоменеджменту.
“Енергоменеджмент та моніторинг – практичні речі, що дають економію енергії та грошей у різних містах України упродовж 10 років. Для поширення кращих практик Держенергоефективності із партнерами щотижня відвідує одну із областей із подібними семінарами. Разом із тим піднімаються важливі питання щодо фінансового стимулювання працівників в системі енергоменеджменту. Наразі уже відбулося більше 15 таких семінарів!”, – коментує Дмитро.
«Впроваджуючи енергоменеджмент, можна досягти 5–10% економії енергоресурсів, а налагодивши енергоефективну експлуатацію об’єктів – і всі 20%. При цьому, немає необхідності у значних інвестиціях», – наголосив начальник Управління енергетичного менеджменту та стандартизації Держенергоефективності Павло Ладецький, презентуючи переваги енергоменеджменту на семінарі 27 жовтня у Сєвєродонецьку Луганської області. Павло відзначив, що Луганська обласна державна адміністрація та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України свого часу підписали меморандум про партнерство у сфері енергетичного менеджменту.
У свою чергу, заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Клименко запевнив, що обласна влада вкрай зацікавлена у впровадженні енергоефективних заходів, щоб зменшити обсяг ресурсів, що витрачаються. Зокрема, у 2014 року у м. Сєвєродонецьку рішенням міської ради затверджено концепцію енергоменеджменту. З 2015 року у бюджетних установах міста здійснюється енергомоніторинг. Завдяки цьому, як інформують експерти, досягнуто суттєвої економії ресурсів: 12,8% тепла, 22,4% газу, 33,6% води, 11,25% електроенергії. Загальна економія бюджетних коштів з початку запровадження енергомоніторингу склала майже 5 млн. гривень.
Міська влада Сєвєродонецька буде продовжувати роботу у сфері енергоменежменту у співпраці з Держенергоефективності. Відповідний меморандум, підписаний Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком, вручено в.о. першого заступника мера міста Сергію Зарецькому в рамках семінару.
На безперечних перевагах енергоменеджменту наголосив і Сергій Гаращук, директор департаменту бюджету та фінансів Житомирська Міська Рада: «Скорочення обсягу споживання енергоресурсів лише на 5% дозволяє в масштабі міста Житомира зекономити 4,4 млн. грн. в рік».
Про особливості підвищення спроможності місцевих громад у питаннях енергоефективності розповіла присутнім консультант проекту GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» Ірина Гудзь.
Довідково:
Семінар організовано Держенергоефективності спільно з Луганська обласна державна адміністрація, Проектом GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» та Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні.