Відбувся всеукраїнський кліматично-енергетичний форум “Енергія Змін” – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Відбувся всеукраїнський кліматично-енергетичний форум “Енергія Змін”

З 1 по 4 грудня в Ірпені можна було зустріти концентрацію громадських активістів і активісток: 150 агентів/ок змін, серед них 28 спікерів/ок та фасилітаторів/ок. Розмаїття царин, в яких  працюють команди, велике: енергетичний сектор, екологічна адвокація, урбанізм і міський простір, сталий транспорт, кліматична освіта, тощо. Подія об’єднала не тільки українських активістів і активісток – в рамках проекту “Молодь та ГО: назустріч сталому розвитку” за підтримки DRA, були команди з Білорусії та Росії, представники партнерів/ок з Німеччини. Загалом було 47 команд чи їх представників/ниць.

49 годин були сфокусовані на сприяння розвитку команд, що розкривалося тренінгом про конфлікт, як ресурс для побудови діалогу, панельними дискусіями про роль НГО в суспільстві та залучення ресурсів, сесіями, націленими на знайомство та обмін досвідом з  успішними організаціями, але найважливіше – це спільна робота всіх команд над баченням України, під час чого були напрацьовані спільні плани та першочергові кроки.

Враження учасників від події:

“Енергія Змін – це подія, яка допомагає учасникам та учасницям зрозуміти, що вони мають величезний мікс кліматичних однодумців/миць по всій Україні. Магія, яка висить в повітрі протягом усього заходу, надихає на роботу і тягне на Форум на наступний рік”, – Дмитро Сакалюк, ГО “Екоклуб”.

“Це була моя перша ЕЗ. І не просто перша, як для учасниці, але я і спробувала себе у ролі фасилітаторки. Звісно, інколи хотілось  замість того, аби готуватися до наступного дня, посидіти і поговорити з іншими учасниками та учасницями, але воно було того варте. Після ЕЗ 2016 я зрозуміла для себе одну велику істину: активізм, це не тільки робити щось і підтягувати до цього інших, а вкладати свою енергію у все, що ти робиш. І бути щирою. Бо тільки разом і довірившись одне одному, ми досягнемо бажаного :)”, – Діана Попфалуші, ГО “За ЕКОрозвиток”.

“Закачати рукава ще вище – головний посил ГО «Екологічний рух «Твоя земля» після кліматично-енергетичного форуму “Енергія Змін PowerShift 2016”! А ще – наша країна чудова, бо має тисячі неперевершених активних ековболівальників/ниць!Спасибі, що об’єднали нас та однодумців/миць із Білорусі та Росії”, – ГО “Екологічний рух “Твоя Земля”

Дякуємо учасникам та учасницям за натхненну роботу та окрема подяка партнерам та партнеркам, які допомогли втілити всеукраїнський кліматично-енергетичний форум Енергія Змін PowerShift 2016 в життя Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine, DRA – Deutsch-Russischer Austausch e.V. Екоцентр, Інститут миру і порозуміння, Робоча група зі зміни клімату, Нова Країна, Громадянська мережа ОПОРА, WWF в Україні, Інститут лідерства та управління УКУ, American Councils for International Education, Фонд Добрі Справи. Організатори заходу: Екоклуб та УМКА .

Фото із “Енергії Змін-2016” від Олени Ангелової 

Детальніше про форум: «Енергія Змін» – українська адаптація міжнародного форуму Power Shift:

Power Shift – це подія, зазвичай саміт або форум, яка розвиває кліматичний рух, в країні проведення та глобальний. Форуми Power Shift проводяться з 2007 року, і наразі відбуваються в США, Австралії, Новій Зеландії, в Європі, Африці, Індії, Японії та Південній Азії. Ця подія об’єднує кліматично-енергетичних активістів, активісток і громадські організації всієї країни, в якій проводиться, для обміну знаннями та набуття навичок, необхідних для залучення широких мас населення до вирішення проблеми зміни клімату.

Цього року відбулася п’ята “Енергія Змін” в Україні. Щороку форум створює новий етап розвитку кліматичного руху в Україні. Його учасники та учасниці проводять акції та флешмоби, організовують тематичні кампанії та проекти. Тут запалюються нові зірки українського кліматичного та енергетичного руху.