Результати сесії облради: у області до кінця року має з’явитися комплексна програма з енергоефективності – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Результати сесії облради: у області до кінця року має з’явитися комплексна програма з енергоефективності

Результати сесії облради: у області до кінця року має з’явитися комплексна програма з енергоефективності

Унаслідок спільної роботи Екоклубу, його прибічників, депутатів обласної ради та департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності рішенням сесії обласної ради було прийнято програму енергоефективності у бюджетних закладах на 2017 рік. Документ передбачає виділення коштів на співфінансування заходів з енергоефективності у бюджетних закладах. Цим же рішенням облрада зобов’язала облдержадміністрацію розробити комплексну програми з енергоефективності на 2018-2022 роки за участі Екоклубу, представників бізнесу та експертів. Таким чином, успіхом увінчалася кампанія Екоклубу з недопущення проекту програми, котрий передбачав лише заходи у бюджетних закладах до 2020 року.

17 березня сесія Рівненської обласної ради почалася з вуличної акцію «Екскурсія у минуле від департаменту ЖКГ». Глядачі спостерігали, як чиновник на старій друкарській машинці «готував» програму з енергоефективності. Цим екоклубівці з прибічниками привертали увагу присутніх до старих підходів з розробки такої програми. Підготовлений виконавчою владою проект обласної програми з енергоефективності до 2020 року містив очевидні недопрацювання: орієнтація лише на бюджетні заклади, фінансування лише з бюджету, відсутність будь-яких вимірюваних цілей, не включення житла, транспорту, промисловості, ігнорування сучасних фінансово-економічних та управлінських інструментів з підвищення енергоефективності. Це обурило природоохоронців, які уже півтора року вимагають підготовки якісної програми та навіть підготували детальні і розгорнуті громадські вимоги, котрі включають побажання всіх зацікавлених сторін.

Після акції активісти завітали до сесійної зали та під час розгляду питання про обласну програму енергоефективності пояснили депутатам недоліки пропонованого департаментом ЖКГ проекту. Після тривалих перемовин напередодні голосування та пропозиції, внесених у сесійній залі, депутати підтримали вимоги Екоклубу та прийняли рішення:

  1. Програма енергоефективності області у бюджетних закладах приймається лише на 2017 рік. Цей документ спрямований на співфінансування заходів з енергоефективності бюджетних закладів Рівненщини. До комісії, яка буде розглядати проекти, що надійдуть на конкурс, включено Екоклуб.
  2. До 2018 року департаментом ЖКГ ОДА за участі Екоклубу та усіх зацікавлених сторін буде розроблено комплексну програму з енергоефективності області до 2022 року, що буде стосуватися усіх секторів економіки (транспорт, житло, т.і.).

Досягнуте рішення ОДА одночасно вимагає реформ у обласній політиці підтримки енергоефективності та дозволяє фінансувати заходи у школах і дитсадках. Про останнє турбувалися чиновники ОДА, адже у разі відкладення рішення бюджетні заклади могли не отримати кошти.

«Ми раді, що буде розроблятися якісна програма. Екоклуб братиме у цьому активну участь, – коментує Дмитро Сакалюк, експерт Екоклубу з енергоефективності. – І прикро, що довелося витратити стільки сил і часу наших прихильників та екоклубівців для того, щоб доводити очевидні речі. Лише всі разом ми зможемо зробити так, щоб розробка та реалізація Рівненської обласної програми з енергоефективності стали взірцем та поворотним пунктом у розвитку нашої області. Адже енергоефективність – це не лише скорочення споживання дорогих імпортованих енергоносіїв, а й підвищення добробуту українців та турботу про довкілля».

Екоклуб задоволений досягнутим рішенням та запевняє, що зробить усе можливе аби цьогорічний конкурс серед бюджетних закладів відбувся прозоро й ефективно та обіцяє інформувати громадськість про подальший розвиток подій.

Сьогоднішній успіх був би неможливим без підтримки народного депутата Олексія Рябчина; депутатів обласної ради: Миколи Кучерука, Михайла Кириллова, Юрія Шарманського, Володимира Муляра, Богдана Файфури, Валентина Кроки; першого заступника голови обласної ради Олександра Корнійчука; активних представників рівненських ЗМІ, котрі надали ситуації розголосу, а також наших колег – Громадянської мережі “ОПОРА”, Ради реформ Рівного та Кластеру ВДЕ Рівне, активістів та друзів Еколубу Святослава Клічука та Гліба Олійника; усім присутнім на акції та тим, хто допомагав порадами та діями. Окрема подяка за наданий реквізит до акції – друкарську машинку – Ользі Марчук.

Щиро дякуємо!