Обліковуй або здавайся! – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Обліковуй або здавайся!

Відсутність розумного, ощадливого використання енергоносіїв призводить до марнотратства та залежності українців від дорогого російського газу.  Впровадження тотального обліку енергоспоживання та використання їх при прийнятті рішень необхідні кроки для виходу України із глибокої енергетичної кризи та розбудови сталого енергетичного майбутнього. 

Екоклуб провів тренінг з енергетичного менеджменту та енергоефективності для представників бюджетних установ, виконавчого комітету та депутатів міської ради у Бурштині Івано-Франківської області. Природоохоронці розповіли держслужбовцям про найпоширеніші міфи в сучасній енергетиці та методи економії енергії, представили доступні фінансові механізми в сфері енергоефективності, а також навчили щоденному моніторингу споживання енергоносіїв.

Системи щоденного обліку використання енергоресурсів діють у 30-ти містах України і дозволяють не лише заощаджувати як мінімум 3% від споживання, а й сприяють покращенню якості енергетичних послуг та ефективному плануванню заходів з енергозбереження у бюджетних установах в довгостроковій перспективі. Втім, ці ініціативи підтримані поки лише на міському рівні.

«Сьогодні запровадження системного енергетичного менеджменту в комунальній енергетиці міст України вже не є новинкою, це – нагальна необхідність, – запевняє Дмитро Сакалюк, експерт Екоклубу з енергоефективності. – Міські голови розуміють, що без якісного управління процесами споживання та розподілу енергоресурсів, жодної економії досягнуто не буде. Починати потрібно зі  встановлення повного обліку, пристосування адміністративної структури з виділенням штатної одиниці (енергоменеджера), інформування зацікавлених сторін про методи економії енергії та прямого впливу на бюджетні установи як найменш мотивованих споживачів енергії».

«Якісний облік спожитих енергоресурсів є необхідною умовою підвищення енергоефективності. Саме заходи з підвищення ефективності використання енергії створюють найбільш нових робочих місць, поліпшують добробут українців та скорочують викиди парникових газів, які є причиною змін клімату» – додає Ілля Єременко, координатор напрямку енергоефективність у Екоклубі.

Участь у тренінгу взяли близько 20 чоловік. Нові методи освіти викликали неабиякий інтерес учасників.

DSC_0554DSC_0529DSC_0540DSC_0545DSC_0548

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За детальнішою інформацією звертайтесь:

Інна Белаш,

Прес-секретар ГО «Екоклуб»

Тел.: 067 363 40 97

http://ecoclubrivne.org/