Де взяти «добрі» батарейки? – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Де взяти «добрі» батарейки?

Активістами Екоклубу була проведена незвична ініціатива. Ми перевірили відпрацьовані батарейки, що нам приносять у пункти збору. Критеріями перевірки були напруга, яку видає «неробоча» батарейка, а також здатність віддавати струм при навантаженні.

Нами було перевірено більше 2тис батарейок, що здали рівняни та жителі нашої області як уже неробочі. Для перевірки бралися батарейки наступних форматів: ААА,  АА, С, D. Результати досліду наведені в табличці.

Стан батарейок Характеристики  батарейок кількість, шт %
Дуже добрий* u>1,45В, І>2A 127 6,2
Добрий** u>1,45В, 2A>І>0,7A 98 4,8
Задовільний*** 1,25В<u<1,45В, І>0,7A 287 14,0
Неробочий**** u<1,3В, І<0,7A 1534 75,0
Разом 2046 100,0

 

*Дуже добрий стан батарейок – батарейка має характеристики нової  (від неї буде працювати фотоапарат, дитяча іграшка з двигуном, інші енергоємні пристрої). Від нової відрізняється меншим часом роботи.

**Добрий стан батарейок – батарейки вже не зможуть працювати у фотоапараті, але придатні для дитячих звукових і світлових іграшок, ліхтариків,  інших середньопотужних споживачів.

***Задовільний стан – батарейка має понижену напругу але має запас по струму. Такі батарейки можуть ще довго працювати в пультах дистанційного керування, годинниках, малопотужних світлодіодних ліхтариках, тощо.

****Неробочий стан – батарейка має низьку напругу і слабу віддачу по струму. Навіть деякі з цих батарейок можуть певний час працювати в годинниках і давати  тьмяне (аварійне) світло в ліхтариках. Сюди також увійшли батарейки з прийнятними показниками до їх подальшого використання, але які мають механічні пошкодження або сліди корозії.

Отож виходить, що 11% перевірених батарейок мають достатній ресурс для подальшого використання. 14% – можуть бути використані  в пультах дистанційного керування, годинниках, малопотужних свілодіодних ліхтариках, деяких дитячих іграшках.

Чому так відбувається, що люди здають батарейки як не робочі, а вони ще мають ресурс роботи? Як перевірити справність батарейок? Які батарейки і для яких цілей потрібні? Чи варто купувати дорогі батарейки в ті прилади, де цього не потрібно, а дешеві батарейки купувати у фотоапарат? В яких випадках потрібно купувати акумулятори і як відрізнити акумулятор від батарейки?

На ці, а також інші питання ми дамо відповіді в наших наступних публікаціях. А поки просимо здавати неробочі батарейки в пункти прийому батарейок або ж приносити в офіс Екоклубу за адресою: м. Рівне, вул.. Петра Могили, 28, офіс 35. тел. 03622 67891.

П.С.  У нас в офісі лежить майже 500 батарейок, які ще мають не використаний ресурс – приходьте – поділимось!

Автор статті Олег Гетун

IMG_0321 IMG_0320 IMG_0304