Громадськість України виступила проти будівництва Білоруської АЕС – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Громадськість України виступила проти будівництва Білоруської АЕС

31 березня 2010 року у приміщенні Міністерства охорони навколишнього природного середовища України було проведено громадське слухання з обговорення планів будівництва АЕС у Білорусі.

Представники білоруських офіційних органів представили Попередній проект Оцінки впливу на навколишнє середовище проекту Білоруської АЕС. Зокрема, Білоруський Уряд планує збудувати атомну електростанцію загальною потужністю 2400 МВт на базі реактора ВВЕР-1200/В491. Також отримали можливість виступити представники білоруської громадськості.

Абсолютна більшість представників українських громадських організацій дуже критично виступили щодо таких планів. Зокрема, були наведені наступні аргументи:

– Оцінка впливу на навколишнє середовище (ОВНС), проект якого наданий на розгляд, є неповним, а повна версія документу для громадськості є недоступною;

– ВВЕР-1200/В491 ніколи раніше не використовувався і є експериментальним реактором;

– ОВНС не містить оцінки впливу поводження з радіоактивними відходами, відпрацьованим ядерним паливом та зняття станції з експлуатації. Саме з цими частинами проекту планованої АЕС пов’язані найбільші ризики забруднення довкілля і, відповідно, впливу на здоров’я;

– альтернативність має бути не тільки при виборі площадки, але і в порівняльному аналізі ядерного та неядерного розвитку енергетики.

Українською громадськістю була дана загалом негативна оцінка намірів будувати АЕС в Білорусі.

Наприкінці Заступник Міністра охорони навколишнього природного середовища України Лизун С.О. сказав, що буде відбуватися з результатами слухання. Громадській раді при Мінприроди запропоновано підготувати протокол, який через 7 днів буде передано дипломатичними каналами Білоруським офіційним органам. Після цього, у відповідності до Конвенції Еспо, Білорусь повинна врахувати зауваження.

Контакти:
Андрій Мартинюк, Голова Ради громадської організації “Екоклуб”, м. Рівне
+380972359232
Ecoclub@ukrwest.net
www.ecoclub.ukrwest.net