Інструкція до користування ⚡ реле напруги – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Інструкція до користування ⚡ реле напруги

Реле напруги — це прилад, що відключає напругу у квартирі\будинку, якщо вона виходить за встановлені межі. 

Напруга в мережі може змінюватися через аварії, перевантаження, старі електромережі та ін. Щоб захистити домашні електроприлади (пральні машини, холодильники, телевізори тощо) треба уникати занадто низької чи занадто високої напруги.

Оптимальна напруга для роботи електроприладів становить 220 Вт. Не завжди ми  отримуємо саме таку напругу, тому відносно безпечною для приладів напругою вважається (+- 15%). Для безперебійної роботи електроприладів варто налаштувати реле на безпечні для ваших енергоприладів межі або на ДБН (Державні будівельні норми).

Як налаштувати реле:

  1. Виставляйте межу відключення на основі рекомендацій до вашої техніки (можна знайти у паспорті приладу). Зазвичай безпечний діапазон знаходиться в межах 198-240 Вт. Збільшення меж дуже небажане.
  2. Щоб запобігти включенню приладів у час, коли подача електроенергії ще коливається, і то вмикається, то вимикається, в реле можна налаштувати параметр як «час повторного включення». Наприклад, можна збільшити часовий проміжок до повторного ввімкнення після подачі електроенергії від 1 хв і більше, коли напруга вирівняється.
  3. Якщо просідання напруги все ще часті — спробуйте вимкнути найбільш потужні прилади (електроплити, електроводонагрівачі, опалювальні прилади, праски, чайники тощо) і не вмикати їх одночасно.

👉🏼 Більше про те, яку техніку треба вимикати в першу чергу, читайте у матеріалі за покликанням

Якщо просідання напруги відбувається тільки у вас, доки у сусідів все нормально, варто перевірити контактні з’єднання на вводі в квартиру/будинок, вони можуть бути неякісними. Щоб провести діагностику, запросіть електрика, адже за необхідності спеціаліст може «підтягнути» контакти або замінити клемники (поміняти «скрутки» на клемниках).