Нідерландський Гельсінський комітет (НГК) запрошує українські організації громадянського суспільства (далі – ОГС) взяти участь у навчанні в рамках проєкту “Розширення Кола Прихильників та Посилення Впливу на Трансформацію в Суспільстві”, що частково фінансується Європейським Союзом.
Ми шукаємо заявників, які:
– працюють у сферах гендерної рівності, протидії корупції й захисту довкілля;
– бажають здобути знання та компетенції в адвокації, комунікації, організаційному менеджменті та фандрайзингу.
Нідерландський Гельсінський Комітет (НГК) – це неприбуткова, неурядова організація, розташована у Гаазі. НГК заснований у 1987 році, його місія полягає у розбудові та забезпеченні правосуддя й дотримання міжнародних правозахисних договорів в рамках країн – членів ОБСЄ. Своєю роботою організація робить внесок у ширші міжнародні завдання, такі як підтримка Загальної декларації прав людини та Цілей сталого розвитку ООН. НГК визнана однією із ключових неурядових організацій, які сприяють діалогу та співпраці серед акторів у сферах верховенства права та прав людини в регіоні.
ПРО ПРОЄКТ
Метою проєкту “Розширення Кола Прихильників та Посилення Впливу на Трансформацію в Суспільстві” є посилення спроможності ОГС у комунікації, адвокації, краудфандингу, врядуванню та оперативній безпеці в Україні.
Проєкт підтримуватиме ОГС, які працюють в сферах гендерної рівності, антикорупції та захисту довкілля.
Його завдання:
1. Зміцнити комунікаційний та адвокаційний потенціал організацій громадянського суспільства, базу прихильників, фінансову сталість та якість управління.
2. Посилити використання стратегій впливу на політики місцевих та національних органів влади, застосовуючи міжнародні та національні стандарти, процедури та ситуативні тактики громадянського суспільства.
3. Збільшити оперативну захищеність громадянського суспільства.
Організатор: Нідерландський Гельсінський комітет за підтримки Європейської комісії у рамках програми “Стратегічне партнерство для розвитку потенціалу організацій громадянського суспільства у Східному партнерстві”.
НАВЧАННЯ
Навчання відбудуться у форматі 6-денного офлайн-тренінгу 12-17 липня та 3-4 онлайн-сесій опісля. Кожна з ОГС делегує 2 представників/ць (можуть змінюватися залежно від теми навчань).
Детальна інформація (місце проведення, програма) буде надіслана відібраним ОГС. Проєкт покриває всі витрати пов’язані з навчанням (проїзд, проживання та харчування).
Теми, які будуть розглянуті під час навчань:
Адвокація: визначення адвокації та її місце в роботі організації, схема та планування адвокаційної кампанії, інструменти місцевої демократії, критерії успішності кампанії та кращі практики, розробка власної кампанії.
Комунікація: бренд організації, цілі комунікаційних кампаній, зовнішні та внутрішні комунікації, написання комунікаційної стратегії, SMM, залучення прихильників і волонтерів, робота зі ЗМІ.
Організаційний менеджмент: планування бюджету проєкту, розподіл обов’язків у команді, фандрайзинг і написання заявок, організація подій, кількісна і якісна оцінка ризиків, стратегії мінімізації ризиків та їх уникнення, стрес-менеджмент, самооцінка організації, стратегічне планування, публічне звітування організації.
Після тренінгів розпочнеться друга фаза проєкту, яка передбачає конкурс проєктних заявок від учасників навчання, які вони розроблять з застосуванням набутих під час навчання знань. За наслідками конкурсу 6 проєктів отримають гранти у розмірі 6000 євро для реалізації своїх ідей протягом 4 місяців.
Проєкти мають закінчитися до 31.12.2021. Більш детальна інформація щодо цієї фази буде надана після навчання.
ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ
Для участі у конкурсному відборі необхідно:
– мати ідею адвокаційної кампанії або проєкту;
– завантажити та заповнити форму заявки: https://cutt.ly/5nq1WIw
– надіслати заявку та реєстраційні документи вашої ОГС в електронному вигляді до 23:59, 06 червня 2021 року на адресу HRD@nhc.nl
До конкурсної оцінки будуть допущені ОГС, котрі:
● мають досвід роботи у сферах гендерної рівності, протидії корупції й захисту довкілля. Заявки від організацій, що працюють з іншими темами, розглядатися не будуть;
● мають 2-3 роки досвіду в сфері гендерної рівності, боротьби з корупцією та захисті довкілля, зокрема, які провадять діяльність не в Києві;
● не мають у штаті чи керівних органах представників організаторів конкурсу, їхніх близьких родичів та осіб, які готували положення конкурсу;
● заповнили усі обов’язкові поля заявки та дотрималися термінів її подачі;
● підписали та надіслали декларацію заявника та усі вказані в заявці додатки.
ОЦІНЮВАННЯ
Критерії, за якими будуть оцінені заявки:
● місце реєстрації та реалізації діяльності – 7 % від загальної оцінки;
● наявність в організації онлайн-ресурсів (сайту, сторінок у соцмережах) – 7 % від загальної оцінки;
● реалістичність, релевантність, інноваційність проєктної ідеї – 35 % від загальної оцінки;
● релевантність навчальних потреб персоналу ОГС цілям проєкту – 17 % від загальної оцінки;
● мотивація участі в проєкті – 17 % від загальної оцінки;
● спроможність реалізувати проєкт – 17 % від загальної оцінки.
Усі ОГС, які набрали не менше 60 %, формують загальний рейтинг. Усі ОГС у загальному рейтингу будуть об’єднані у групи за приналежністю до тематичного напрямку (відповідно до вказаного у заявці). Переможцями відбору будуть по чотири ОГС з найвищими оцінками у кожній тематичній групі: гендерна рівність, протидія корупції та захист довкілля.
Якщо до рейтингу потрапляє менш ніж 4 ОГС по будь-якому з трьох тематичних напрямків, на вакантне місце обирається ОГС з максимальною оцінкою серед усіх інших тематичних напрямів, що не увійшла до переможців по своєму тематичному напрямку. Коаліції громадських організацій матимуть перевагу серед інших заявників.
Оцінюватися будуть лише повністю заповнені заявки. Для оцінки буде враховано лише ту інформацію, що надана заявниками, тому закликаємо заявників наводити всю релевантну інформацію.
ОГОЛОШЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ВІДБОРУ
Результати конкурсного відбору будуть повідомлені не пізніше 21 червня 2021 року на електронні пошти, вказані у заявках.
КОНТАКТИ
Якщо у Вас виникли запитання про конкурс, надсилайте їх на електронну адресу HRD@nhc.nl Запитання, отримані після 1 червня 2021 року, залишаться без розгляду.
Ця публікація здійснена з фінансовою допомогою Європейського Союзу. Її зміст є винятковою відповідальністю НГК і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.