Головам ОСББ розповіли про якісне утеплення та презентували інтерактивну мапу ОСББ Рівного – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Головам ОСББ розповіли про якісне утеплення та презентували інтерактивну мапу ОСББ Рівного

Стрімке зростання вартості енергоресурсів зробило питання утеплення одним із найактуальніших для українців сьогодні. Від якісного утеплення залежить ваш сімейний бюджет, комфорт проживання у помешканні, а також стан довкілля та енергетична безпека країни.

IMG_20170330_181115171
Сергій Фурманець розповів про те, як обрати найкращий вид утеплювача для вашого будинку.

Екоклуб у партнерстві з представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні уже вп’яте організували лекцію для голів ОСББ у Рівному. Цього разу говорили про утеплення багатоповерхівок. Про послідовне планування впровадження заходів з енергоефективності, як і які утеплювальні матеріали обрати, на що звернути увагу під час виконання утеплення присутнім розповів Сергій Фурманець, керівник проектів та програм ТОВ “РЕНОМЕ-ЄВРОБУД”.
Експерт поділився із учасниками секретами якісного та кваліфікованого утеплення будівель. Значна частина презентації була приділена «клаптиковому» утепленню. «Це, звичайно, найпростіше рішення, коли не вдається домовитися із сусідами про утеплення всього будинку. Втім, воно несе чимало загроз для будівлі, переконаний експерт – від утворення й поширення грибка до руйнування стіни», – наголосив Сергій. Він зауважив, що часто ми недооцінюємо утеплення даху, хоча якісне впровадження цього заходу допоможе знизити рівень тепловтрат до 30% у помешканні.

Значна частина присутніх на лекції голів ОСББ подавала заявки на конкурс проектів на фінансування заходів з утеплення своїх будинків Муніципальної програми сталого розвитку. Тому вони були зацікавлені дізнатися якомога більше технічних деталей: доступні технології утеплення, переваги та недоліки утеплення пінопластом, мінеральною ватою, як вибрати виконавця робіт, на що звертати увагу під час проведення робіт.

Цю та іншу корисну інформацію ви також можете дізнатися у посібнику Екоклубу про утеплення.

IMG_20170330_184149760_HDR
Презентація інтерактивної мапи ОСББ Рівного.

Також під час заходу ініціативною групою програмістів було презентовано інтерактивну мапу ОСББ Рівного – ресурс, що має на меті збір актуальної інформації ОСББ міста, можливості їх розвитку. Головам ОСББ було запропоновано долучитися та розробки такого продукту та обговорити, як можна вирішити проблемні питання управління багатоквартирним будинком за допомогою інформаційного інструменту.
“Повсякденно ми зустрічаємося із різними аспектами житлової сфери – хтось платить за комунальні послуги, хтось комунікує з ОСББ по місцю проживання, хтось просто шукає квартиру і хоче знати більше. Тому ми вирішили створити інтернет-ресурс, де була би зібрана цікава та корисна інформація як для голів ОСББ, так і пересічних рівнян. Ми досліджуємо можливості реалізувати приблизні розрахунки комунальних послуг, побудову звітів, дошку електронних оголошень, сподіваємось налагодити електронну комунікацію між участниками процесу онлайн, допомогти систематизувати наявну нормативну та дорадчу інформацію, а також інші речі, які будуть актуальними і допоможуть вирішити хоча б частину наявних проблем”, – коментує Олександр Валецький, один із розробників інтерактивної мапи ОСББ Рівного. Він переконаний, що функціонування такого ресурсу, де люди зможуть обмінюватися інформацією та вирішувати свої питання, спростить процес взаємодії усіх учасників процесу: від пересічного мешканця квартири до голови ОСББ та комунальних підприємств і місцевої влади”, – коментує Олександр Валецький, один із розробників інтерактивної мапи ОСББ Рівного. Він переконаний, що функціонування такого ресурсу, де люди зможуть обмінюватися інформацією та вирішувати свої питання, спростить процес взаємодії усіх учасників процесу: від пересічного мешканця квартири до голови ОСББ та комунальних підприємств і місцевої влади».

Представниця Екоклубу Олеся Бурдюк зауважила, що такі лекції будуть організовуватися і надалі. Їхню тематику можуть пропонувати самі учасники. «Зважаючи на низький рівень інформаційної роботи з боку міської влади у напрямку ОСББ, сьогодні існує гостра потреба у такій інформації. Наші зустрічі слугують інтерактивним майданчиком для обміну досвідом, отримання юридичних консультацій, порад щодо проведення енергоаудитів та бухгалтерського обліку, інформацією щодо наявних програм кредитування. Приєднуйтесь до нас, гуртом діяти ефективніше!».

Якщо ви маєте побажання щодо тематики наступних лекцій або хочете поділитися успішним досвідом свого ОСББ – заповніть коротку анкету – ваші відповіді покращать наші заходи.

За деталями звертайтесь:

Інна Мулявка, прес-секретарка Екоклубу,

Тел.: 0673634097

Ел.пошта: press@ecoclubrivne.org