Прес-реліз: Безпечне довкілля – проблема, яку слід вирішувати спільно і владі і громаді – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Прес-реліз: Безпечне довкілля – проблема, яку слід вирішувати спільно і владі і громаді

Сьогодні, 16-го січня 2013 року в приміщенні Рівненського Будинку вчених відбулась прес-конференція громадської організації «Екоклуб», присвячена результатам проекту “Впровадження системи утилізації ртутовмістних ламп у м.Рівне».

Під час заходу, зокрема, прозвучали експертні оцінки ситуації, яка склалася в Рівному із утилізацією ртутовмісних ламп та елементів живлення.

На сьогодні питання утилізації небезпечних відходів, які входять до складу побутового сміття, ще не вирішено не лише в Рівному, але і в Україні. «Наше місто могло би і ще має шанс стати першим в державі, яке знайде вирішення цій екологічній проблемі», – відзначив модератор робочої групи проекту ММГО “Екоклуб” Сергій Штурхецький. «Проведене нами дослідженя чинного законодавства виявило, що, незважаючи на певну недосконалість, вихід із ситуації є», – відзначив експерт проекту ММГО “Екоклуб” Сергій Пінчук.
Голова ММГО “Екоклуб” Андрій Мартинюк повідомив про те, що його організація 15 січня звернулася до міського голови Рівного Володимира Хомка із закликом встановити для населення тариф на вивезення та знешкодження відпрацьованих ртутовмісних ламп як небезпечних відходів у складі побутових відходів. «Виглядає дивно коли міська влада самоусувається проблем, вирішення яких є її прямим обов’язком. Це приблизно так якби пішоходи сказали «нам не подобаються правила дорожнього руху» і почали ходити кому як заманеться» – зазначив Андрій Мартинюк.

Довідка
Велика кількість відходів, які сьогодні потрапляють у смітник як побутове сміття, є небезпечними. Наприклад, енергозберігаючі лампи містять у своєму складі пари ртуті в кількості, що становить реальну загрозу для навколишнього середовища та здоров’я людини. А одна викинута в смітник пальчикова батарейка може забруднити до 400 літрів води, або 20 квадратних метрів грунту. До небезпечних відходів відносяться також лакофарбові матеріали та усі елементи живлення від електроніки.

Інші матеріали за темою:
Соціологічне дослідження
Звернення до Хомка В.Є.
Підсумки проекту
Законодавча довідка щодо регулювання утилізації ртутовмісних ламп

За детальнішою інформацією, будь ласка, звертайтеся:
Координатор проекту ММГО «Екоклуб»
Олена Пінчук, тел. (067) 360-32-96,

Захід проводиться в рамках проекту «Впровадження системи утилізації ртутовмістних ламп у м.Рівне», що реалізовується міською молодіжною громадською організацією «Екоклуб» за фінансової підтримки Фонду Східна Європа, за рахунок коштів, наданих Фондом Євразія та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Точка зору, відображена у прес-релізі, може не співпадати з точкою зору Фонду Східна Європа, Фонду Євразія або Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).