Прес-реліз.Переведення міських котелень з газу на вугілля є черговим неефективним кроком уряду – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Прес-реліз.Переведення міських котелень з газу на вугілля є черговим неефективним кроком уряду

Прес-реліз Переведення міських котелень з газу на вугілля є черговим неефективним кроком уряду

Плани уряду перевести міські котельні з газу на вугілля загрожують Україні зростанням викидів парникових газів, забрудненням атмосфери та збільшенням неефективного субсидування. Екологічні організації виступають проти планів уряду по збільшенню використання вугілля та наголошують на необхідності підвищення енергоефективності в Україні.

Останніми тижнями представники влади заявляли про переведення міського теплозабезпечення з газу на вугілля у зв’язку з високими цінами на російське блакитне паливо. Але використання вугілля не є раціональним вирішенням цієї проблеми, оскільки призводить до значно більших негативних наслідків:

  • забруднення міського повітря сажею, чадним газом, іншими викидами;
  • необхідність додаткових інвестицій у встановлення очисних споруд та переобладнання котелень;
  • загострення екологічних проблем регіонів видобутку вугілля: збільшення кількості териконів,
  • підтоплення ґрунтовими водами житлових будівель та комунікацій, забруднення річок та ґрунтових вод регіону тощо;

  • вірогідність збільшення людських жертв при підвищеному видобутку вугілля;
  • зростання викидів парникових газів, що прискорить глобальні зміни клімату;
  • порушення міжнародних домовленостей України щодо зменшення викидів парникових газів.

«Виглядає так, що Україна намагається прискорити процес зміни клімату та підвищення загальної температури на планеті. У цей самий час інші країни підвищують енергоефективність та збільшують використання відновлювальних джерел енергії», – наголошує Христина Рудницька, координатор програми зі зміни клімату Національного екологічного центру України.

«Ця непродумана ініціатива не вирішує основної проблеми – неефективності використання тепла у містах. Замість надмірного споживання енергії та повернення до брудних технологій минулого тисячоліття уряду України та владі на місцях слід зосередити свою активність на питаннях впровадження енергоефективності. Ми зі своїх кишень так чи інакше платимо за неефективне опалення наших квартир. Тепер влада хоче нас змусити платити ще й за забруднене повітря у наших містах», – говорить Андрій Мартинюк, голова Робочої групи неурядових організацій з питань зміни клімату.

Приклади поодиноких відремонтованих та утеплених будинків свідчать, що лише ці роботи знижують споживання тепла і газу на 50%. У комплексі з ремонтом теплотрас та модернізацією котелень цей показник може становити 70-80%. Саме завдяки ощадливому використанню енергії можна скоротити витрати на газ, що вже підтвердили приклади інших країн.

Більше про проблеми вугільної промисловості України у дослідженні

За більш детальною інформацією звертайтеся, будь ласка:
Андрій Мартинюк,
голова Робочої групи неурядових організацій з питань зміни клімату
office@ecoclubrivne.org
+38 0362 267891

Христина Рудницька,
координатор програми зі зміни клімату,
Національний екологічний центр України
krudnytska@necu.org.ua
+38 044 353 78 42