Чистий розум – чисте довкілля – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Чистий розум – чисте довкілля

Ми вже четвертий рік живемо у 21 столітті.

Пам’ятаєте? Нам здавалось, що прийде Золотий Вік, що буде розквіт науки та техніки, мистецтва та культури. Нам здавалося, що проблем буде менше, а щастя більше; що не буде війн, голоду, епідемій, невиліковних хвороб і ніяких природних катаклізмів, землетрусів, потопів, снігопадів, цунамі, ураганів теж, звичайно, не буде.

Нам здавалось ми, нарешті, навчимося жити в злагоді. В злагоді з собою, з ближніми, з іншими країнами, з іншими релігіями, з іншими світами і, напевно, з навколишнім середовищем та Природою.

Але ми вже четвертий рік живемо у 21 столітті і все більш стає зрозумілим, що ми не змогли, що ми знову програли у цій боротьбі за щастя. А найбільш образливо те, що програли ми собі. Нам знову стало шкода собі у чомусь відмовити, шкода стало собі щось не пробачити, шкода стало пробачити чужу людину, що нас образила, шкода стало попрацювати над своєю культурою, над своєю вихованістю. Ми знову запудрили собі мозки. Знову самі собі.

Для того, щоб побачити результат, якого ми досягли, не треба кудись далеко їхати, не треба дивитися (новини чи взагалі) телевізор, не треба читати газети. Досить просто вийти з квартири і … все стає зрозумілим. Брудні обдерті під’їзди, сміття на вулицях, повсюди папірці, порожні пляшки, недопалки, поліетиленові пакети і багато ще чого! Та навіть не виходячи з власної квартири (домівки) ми вже забуваємо про навколишнє середовище. Ми викидаємо разом папір і скло, харчові відходи і метал; ми забуваємо виключати світло і вода в нас ллється, поки нам не набридне її шум; ми залишаємо відкритою кватирку на цілий день, а потім жаліємось на погане опалення; ми спалюємо опале листя на дачах, а це вже порушення законодавства, проте ми навіть цього не знаємо; ми їмо щось з гарних обгорток і навіть приблизно не здогадуємося (і навіть не хочемо про це думати) що означають знаки на них.

Але є люди, які знають все це, є люди, які не смітять на вулицях і є люди, які ще не втратили надію пожити у 21 столітті. Маленьку частинку цих людей об’єднав у собі Екоклуб – міська молодіжна громадська організація.

Екоклуб відкритий для всіх і з радістю ділиться своїми знаннями з усіма бажаючими. Ось і недавно закінчилася акція “Чистий розум – чисте довкілля”. Вона тривала три місяці за які ми мали змогу хоч трохи підвищити свій рівень екологічної культури, для нас знайшовся привід хоч на хвилинку замислитися про стан навколишнього середовища і подумати, чим ми можемо йому допомогти.

Основна ідея проведеної акції – через публікацію та поширення інформаційних листівок підвищити екологічну культуру, обізнаність та свідомість громадян Рівненської області та зацікавити їх у вирішенні екологічних проблем.

Загалом у м. Рівне, м. Острог та в с. Зоря. було роздано 10 000 листівок як для пересічних громадян, так і для установ та організацій.

Теми листівок торкалися проблем, які людина постійно бачить поряд з собою і які необхідно терміново вирішувати. Це – переробка макулатури, компостування опалого листя, екологічні знаки на обгортках товарів та їх значення, боротьба з палінням (листівка була присвячена міжнародному дню відмови від паління), прості енергозберігаючі методи у власній домівці, законодавство по вирубці та продажу ялин та сосон на новорічні свята.

А ще на листівках були викладені умови конкурсу “Чистий розум – чисте довкілля” на найкращу ідею-винахід з повторного використання побутових відходів. І тут нас приємно здивували діти. От хто переймається проблемами екології! А їм справді жити у 21 столітті! От вони і намагаються вже зараз захистити своє майбутнє і пропонують таке величезне розмаїття ідей, що знайти найкращі було дуже і дуже важко. Але конкурс вимагає переможців.

Переможцями конкурсу “Чистий розум – чисте довкілля” стали:
Яковюк Павло – 10кл., вечірня школа, м.Рівне; Жерліцина Валерія – 1986р., м.Острог, Рівненська область; Кушпель Надія, м.Острог; школа №1, м.Рівне; школа №15, м.Рівне. Усім переможцям будуть вручені призи.
Ми всі розуміємо, що найбільшою нагородою, звісно, стало би втілення цих ідей в життя. І ми маємо надію, що рано чи пізно це таки станеться. І коли всі ці добрі і щирі екологічні ідеї спрацюють, тоді ми і Природа зможемо жити в злагоді і взаєморозумінні і от тоді дійсно прийде 21 Золоте століття.

Автор: член ММГО “Екоклуб” – Лящук Ольга.