
Встановіть в квартирі буржуйку
Цього не можна робити, адже дим неможливо нормально відвести без правильного димаря (тобто вище даху вашої будівлі), і є великий ризик задихнутися від чадного газу самим та/або сусідам. Крім того існує пожежна небезпека.
Встановіть автоматичний вимикач на більшу потужність – щоб вистачило на 3 обігрівачі
Автоматичний вимикач в щитку (це запобіжник, у якого «вибиває пробки») захищає вашу мережу від надмірних струмів і перегріву. Якщо він буде налаштований пропускати вищий номінал струму (бо більше техніки включено водночас = більше струму вам потрібно), то не вимкнеться вчасно під час стрибка напруги, і це призведе до перегорання проводки, а можливо і до пожежі. Техніка теж постраждає.
Довідка: Цей запобіжник може бути як неавтоматичний, тобто одноразовий (згорить, але захистить мережу), так і сучасніший автоматичний, який не згорить ні сам, ні мережу не спалить. Такі автоматичні вимикачі, залежно від комплектації, можна налаштовувати на пропускний номінал струму. У магазинах же стандартно продаються вимикачі із пропускним номіналом 10 або 16 Ампер. Найвірогідніше, що у вас стоїть автоматичний вимикач із фіксованим номіналом, і якщо ви включите забагато техніки водночас у мережі — він її автоматично вимкне.
Встановити бензиновий генератор на балконі
Проблема така сама як і у буржуйки: відвід димових газів та додатковий шум. Окрім того тут вища пожежна небезпека, адже бензин — дуже легкозаймиста речовина. А вдихання парів бензину може призвести до втрати свідомості.
Чимшвидше вмикайте всю техніку, щойно повернуть електропостачання
Електропроводка не розрахована на одночасну роботу всіх потужних приладів. Тим паче, якщо всі й водночас так зроблять. В кращому випадку у вас спрацює автоматичний вимикач, що знову вимкне подачу електроенергії. В менш позитивному випадку — згорить проводка (особливо, якщо там багато скруток/з’єднань проводів). В найгіршому випадку може статися пожежа у житловому приміщенні. Також різке збільшення споживання електроенергії змусить Укренерго ввести ще більше аварійних відключень.
Тож вмикайте прилади по черзі (наприклад, спочатку закип’ятили чайник, і тільки після цього пральну машину).
👉🏼 Більше про почергове користування електроприладами читайте тут