Для водоканалу у м.Вознесенськ встановлюють сонячну електростанцію – співпраця з Екоклубом – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Для водоканалу у м.Вознесенськ встановлюють сонячну електростанцію – співпраця з Екоклубом

Для водоканалу у м.Вознесенськ встановлюють сонячну електростанцію – співпраця з Екоклубом

м. Вознесенськ (Миколаївська обл.) має один із найдорожчих в Україні тариф на водопостачання та водовідведення – 66,75 грн/м3.

Це більш ніж у чотири рази вище ніж у Миколаєві (16,40 грн/м3) та у 1,5 рази – ніж у Первомайську (43,76 грн/м3).

У складовій тарифу до 40 % витрат займає електрична енергія для підйому та транспортування води до кінцевого споживача (процес водопостачання складається із декількох етапів підйомів води з артезіанських свердловин).

Постійне здорожчання вартості електроенергії і надалі призводитиме до росту вартості усіх видів послуг. Водночас, розташування міста та його кліматичні особливості дають неабиякі перспективи у розвитку “зеленої” енергії, зокрема сонячної та вітрової.

Із ідеєю встановити сонячну електростанцію потужністю 50 кВт на водонасосній станції «Мар’їна роща» команда із Вознесенська перемогла у конкурсі Екоклубу для громад “Просування сталих енергетичних рішень в громадах (приклади з практики)”.

З одного боку, підприємство зможе виробляти власну електроенергію (від 50 до 70 тис. кВт на рік, що в цінах на електроенергію складе від 150 до 210 тис. грн. на рік) та здешевити тариф для мешканців міста до 10 %. З іншого – скорочуватиме енергоспоживання із викопного палива (60 000 квт*год на рік) та викиди парникових газів (25 200 кг щорічно).

Команда проєкту:

  • Вдовіченко Олексій Григорович – директор КП «Водопостачання міста Вознесенська»;
  • Іваниця Анна Вікторівна – головний спеціаліст відділу енергоменеджменту,
    муніципальних ініціатив та інвестицій Управління комунальної власності Вознесенської міської ради;
  • Трандафіл Сергій Володимирович – директор ресурсного центру з енергоефективності ГО «АЕР».

Проєкт буде реалізовуватися за спів фінансування – частина грошей буде надана ГО “Екоклуб”, частина – кошти Вознесенської міської ради.

На сьогодні у Вознесенську завершилася процедура відбору переможця будівництва сонячної станції.

Проєкт “Просування сталих енергетичних рішень в громадах (приклади з практики)” реалізується за фінансування Міністерства закордонних справ Норвегії.

Деталі:

Сакалюк Дмитро, представник ГО «Екоклуб»
Моб.: +380673634110,
Ел.пошта: sakaliyk@ecoclubrivne.org