Досить годувати Путіна! – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Досить годувати Путіна!

Марнотратство енергоносіїв у промисловості та побуті  призвело до енергетичної залежності українців від режиму Путіна, втрат конкурентоздатності та зростання зовнішнього боргу. Найкращий спосіб здобути енергонезалежну країну і скоротити споживання газу об’єднатись та утеплити власні оселі.

24.08.2014 «Екоклуб» у центрі Рівного організував акцію «Досить годувати Путіна!». На фасаді кінопалацу «Україна» екоактивісти повісили зображення Путіна з ложкою та газовим вентилем. Вони закликають бойкотувати російські енергоносії – головний експортний товар Росії в Україну – та ще до початку опалювального сезону утеплити свої помешкання і встановити прилади обліку тепла.

«Годі сподіватися, що ЖЕКи, меценати чи держава відремонтують приватні квартири. Це прямий обов’язок їх власників. Або ми сплачуємо багато за ремонти будинків сьогодні, або ще більше – завтра. – Констатує координатор з енергозбереження «Екоклубу» Ілля Єременко. – У середньому, рівняни, у котрих будинки без лічильників тепла, платять за теплопостачання на 50% більше. Поки всі помешкання не будуть обладнані лічильниками, нам дуже складно говорити про ощадливе споживання енергії».

У 2013 році Україна закупила 40% енергоносіїв в інших країн. Залежність від російського газу становить 56%, від ядерного палива – 100%. Голосні заяви усіх урядів про необхідність запровадження системи стимулювання енергоефективності досі виявлялися голослівними.

«Нам життєво важливо уже сьогодні створювати ОСББ і негайно проводити термомодернізацію житла, – впевнений Андрій Мартинюк, Голова Ради ГО «Екоклуб». – Клаптикове утеплення стін багатоповерхівок – це не лише порушення будівельних стандартів і безглузде витрачання коштів, а й оцінка «незадовільно» нашому вмінню домовлятися із сусідами. Аби перестати годувати режим Путіна, потрібно стати розумним господарем власного помешкання!»

Природоохоронці роздавали листівки із порадами енергозбереження на щодень, а також демонстрували роботу сонячного колектора та розповідали про утеплення будинків. Усі бажаючі могли отримати посібники по виготовленню сонячних установок для нагріву води та термоізоляції будівель.

Акцію «Досить годувати Путіна!» підтримали і в Одесі, Хмельницькому, Полтаві, Миргороді, Шепетівці, Татарбунарах. Активісти на головних площах своїх міст провели подібні акції, чим наголосили на необхідності розумного споживання енергоресурсів та єднання у боротьбі за енергонезалежність України.

Довідково:

Акція пройшла у підтримку Energy Evolution.UA. – громадянської ініціативи, що має на меті поінформування простих українців щодо того, як берегти енергію.

**Ви також можете ознайомитися з публікаціями «Екоклубу» та завантажити їх:

Посібник з утеплення будинків

http://ecoclubrivne.org/download/1846/

Енергозбереження: історії успіху українських міст

http://ecoclubrivne.org/download/1949/

Облік енергоресурсів у Рівненській області

http://ecoclubrivne.org/download/2135/

Спорудження сонячних колекторів для гарячої води

http://ecoclubrivne.org/files/kerivnitstvo.pdf

Як заощадити енергію та власні гроші. Поради на кожен день

http://ecoclubrivne.org/pub14/

 

Контакти для детальнішої інформації:

Прес-секретар ГО «Екоклуб» Інна Белаш

Тел.: 0961265788

press@ecoclubrivne.org