Можливості для ОТГ: навчальна поїздка та створення енергокооперативу – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Можливості для ОТГ: навчальна поїздка та створення енергокооперативу

ГО «Екоклуб» запрошує представників зацікавлених ОТГ та малих міст взяти участь у навчальній поїздці. Під час поїздки будемо вивчати успішні приклади використання відновлювальних джерел енергії та підвищення енергоефективності в українських громадах.

Навчальна поїздка складатиметься з двох частин:

– дводенне навчання, де одна із сесій буде присвячена залученню зовнішнього фінансування в ОТГ та малі міста; – три дні поїздок з відвідуванням об’єктів відновлювальних джерел енергії та енергоефективності. Екоклуб покриває харчування, проживання та проїзд під час навчальної поїздки.

По завершенню навчального туру Екоклуб спільно із зацікавленими ОТГ та малими містами створить один або кілька енергетичних кооперативів.

Енергетичний кооператив* – це об’єднання людей, які вирішують місцеві енергетичні проблеми, заробляючи на цьому певні кошти. Екоклуб підготує бізнес-плани та розробить всю необхідну документацію для створення кооперативу, а також буде намагатися залучити зовнішнє фінансування в основні фонди майбутнього кооперативу.

Важлива умова – зацікавленість та співфінансування енергокооперативу жителями міста/ОТГ. Рішення про структуру кооперативу та технології будуть прийматися спільно з місцевими жителями-учасниками кооперативу.

Заповніть анкету, якщо бажаєте долучитися до цих діяльностей: https://goo.gl/forms/ab7mLTgvVS7hAHls2  Це займе у Вас приблизно 20 хв.

Дедлайн – 16 лютого влючно.

*Енергетичні кооперативи бурхливо розвиваються в Західній Європі. Типовими прикладами їх діяльності є сонячні електростанції, виробництво біогазу з відходів та гною, виробництво паливних пелет, вирощування енергетичної верби, утеплення приміщень та інше.

Діяльність Екоклубу підтримується Представництвом Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.
Проект “Підвищення професійних навичок та знань у сфері енергоменеджменту, енергоефективності та ВДЕ представників ОТГ та малих міст” реалізовується Екоклубом у співпраці із Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Якщо у вас виникнуть питання, звертайтеся:

Наталія Холодова, асистентка проектів ГО”Екоклуб”
+38 067 3636226
+38 (0362) 267891
natalia@ecocolubrivne.org