Утеплення труб: що треба 🔧 знати кожному – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Утеплення труб: що треба 🔧 знати кожному

Утеплення трубопроводів знижує втрати тепла в трубах, захищає їх від промерзання взимку та збільшує термін експлуатації. Тому перевірка стану труб перед початком сезону — важливий етап у підготовці до зими.

Відповідальний за систему теплопостачання закріплений за вашим будинком (можна дізнатися, хто в ОСББ, управлінській компанії чи ЖКГ), відповідно до інструкцій з експлуатації має оцінити стан труб. Але щоб не зволікати, краще самостійно звернутися до компанії, що обслуговує будинок, та надати запит на послугу.

Трубопроводи (в підвалі, на технічному поверсі чи горищі) спочатку перевіряють на наявність ознак пошкоджень (іржа, отвори, тощо) та загалом оцінюють стан теплової мережі:

  • Стан ізоляції трубопроводів
    Важливо, щоб товщина утеплювача в неопалювальних приміщеннях (підвали, горища) дорівнювала діаметру труби.
  • Наявність пропусків в ізоляції та її герметичність
    Термоізолюючий матеріал, яким часто є мінеральна вата, повинен покривати повністю усю поверхню. Запірну арматуру, тобто клапани, за можливості накрити термочохлами. Але якщо теплоізоляція встановлена коректно, тепловтрат через запірну арматуру майже не буде.
  • Рівень температури в теплопункті 
    Висока температура в підвалі чи на горищі взимку свідчить про погану теплоізоляцію, тобто трубопровід обігріває не будинок, а зовнішнє повітря, тобто «вулицю».
  • Стан запірної арматури
    Справний стан клапанів, вентилів та засувок у конструкції зменшить ризик виникнення аварійних ситуацій. 
  • Стан вікон та дверей у теплопункті
    Вони повинні бути цілими та закритими, щоб уникнути тепловтрат. А на вікнах має бути решітка, адже міські тварини часто шкодять термоізоляцію труб.