Встановлення електричного котла – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Встановлення електричного котла

Електрокотли або електроопалювальні прилади – є напевно єдиною альтернативою газу чи централізованому опаленню в багатоквартирних будинках. Хоча можуть застосовуватися і для приватних садиб. Такий котел здатний нагріти приміщення навіть з великою площею. Однак значні недоліки — залежність від наявності електроенергії та висока вартість.

А щойно будуть скасовані субсидії на тарифи на електроенергію — вартість такого опалення стане найдорожчою серед інших альтернатив. Наприклад комерційна ціна на 1 Гкал вже зараз може сягати 6000 грн., в той час як для населення ця ціна нижа більш ніж у три рази. Для порівняння, вартість газової котельні за нинішніх високих цін на газ знаходиться на рівні 5000-5500.

Електрокотел доцільно встановлювати за умови, що у вас вже змонтована система опалення та є циркуляційні насоси та радіатори, або ви хочете використовувати електрокотел паралельно з іншими джерелами. 

👉🏼 Дізнатися більше: чим замінити електрокотел

Якщо ви таки збираєтесь встановлювати електричний котел, подбайте про заміну лічильника на двофазний. Адже для населення доступний так званий «нічний тариф», що в 2 рази дешевший за звичайний. 

Також розумним рішенням буде встановити акумулюючу ємність — це дозволить накопичувати вночі більш дешеве тепло і використовувати його вдень. Також це допомагає вирівняти графік електричних мереж. 

Важливо, щоб електрокотел був оснащений програмованим таймером та автоматикою погодного (або кімнатного) регулювання — це дозволить підтримувати різну температуру в різні періоди і додатково економити.

Ну і головне – перед тим як приймати рішення про електроопалення – подбайте про належний стан електропроводки в вашій квартирі та будинку, а також доступну електричну потужність. Бо може статися, що необхідної потужності просто немає і за неї потрібно буде додатково платити.