Твердопаливний котел дозволяє убезпечити себе на випадок перебоїв з постачанням газу чи електроенергії. Однак такий тип котла вимагає:
- фінансового ресурсу;
- простору для встановлення;
- знання техніки безпеки, інженерії та базової фізики;
- місця для зберігання палива тощо.
З огляду на нинішню вартість дров, а особливо пелет, твердопаливні котли навряд чи дозволять зекономити, але точно зроблять вас гнучкішими у різних екстремальних обставинах.
Важливо розуміти, що безпечний твердопаливний котел самостійно зібрати складно — треба розумітися на димовідводі, на різних видах палива та їхньому ККД, на проектуванні оптимальної площі контакту топки із теплоносієм тощо. Однак в мережі достатньо порад, як це зробити.
Тому ми спробуємо окреслити, про що треба знати, якщо ви наважуєтеся встановлювати такий тип котла у себе.
Твердопаливні котли (окрім пелетних) складно регульовані і тому разом з ними необхідно встановлювати теплоакумулюючу ємність. Такий прилад буде накопичувати «зайве» тепло, і віддавати його з часом. Наприклад, вночі, або у іншу критично холодну пору дня. Це дозволить не так часто закладати дрова і забезпечити ефективнішу роботу системи. Слід пам’ятати, що для твердопаливного котла доведеться встановлювати окрему димову трубу, так як та, що використовувалася для газу, скоріше за все не витримає.
Якщо ви хочете підключати твердопаливний котел до системи опалення приміщення, першочергово перевірте тип цієї системи.
В багатоповерхівках, де не були проведені роботи з реновації систем опалення, найвірогідніше, що стоїть так гравітаційна система опалення. Вона низькоефективна, але не залежить від електроенергії.
А ось якщо у вас система опалення із циркуляційним насосом (примусово переміщає теплоносій по трубах для кращого обігріву всього приміщення) – подбайте також про електрогенератор чи джерело безперебійного живлення з достатньою ємністю, що забезпечують системи опалення та котла за умови відключення електроенергії.
З огляду на певний дефіцит палива – заздалегіть подбайте про запас дров/брекет чи пелет для роботи вашого котла. Обов’язково звертайте увагу на рекомендації виробника. Адже сучасні котли можуть не працювати з паливом низької якості, зокрема з високою вологістю або зольністю.