Передусім перевірте, чи загалом у квартирі чи будинку проведений газ. Якщо так, можливо, вдасться відновити ці комунікації та купити газову плиту, бодай на одну конфорку. Для цього обов’язково залучайте фахівців із комунальних служб, адже будь-який витік побутового газу — це загроза накопичення метану, якому потрібна лиш одна іскра для запалення та вибуху.
Якщо під час останнього ремонту ви повністю відмовилися від газопостачання, тоді єдиний варіант — використовувати газовий туристичний пальник. Пальник адаптований під те, щоб зверху поставити каструлю чи сковорідку.
Також можна розігрівати їжу за допомогою нагрівачів, що використовуються в сухпайках. Для цього потрібно лише залити водою ємність із відповідним пакетом і розташувати страви навколо.
У будь-якому із цих випадків, обов’язково придбайте вогнегасник на квартиру. Побутовий газ та його компоненти не мають кольору, а почасти і запаху. Також перевірте роботу вентиляції: зокрема, під час готування потрібно відчиняти вікно для провітрювання приміщення.
На вулиці також можна облаштувати “колективні кухні” — встановити мангали та плити, що працюють на дровах.
Поради для процесу приготування їжі:
- Для економії палива не обов’язково кип’ятити всю воду чи готувати їжу на 100%. Наприклад, воду ж є сенс доводити до кипіння тільки якщо ви готуєте м’ясо, або не впевнені у якості рідини та хочете її знезаразити. У всіх інших випадках страви можна готувати за температури близько 80 °C.
- Також страви можна завершувати готувати завдяки нагрітій каструлі. За кілька хвилин до повного приготування їжі знімайте посуд, закривайте кришкою та загортайте у рушник. Так ви зможете зекономити на паливі. Інший спосіб економити — готувати завчасно замочені крупи.
- Під час приготування їжі немає сенсу включати пальник на максимум — так ви будете витрачати паливо, а ось посудина із їжею буде прогріватися нерівномірно.