Як правило, для живлення роутера достатньо 20-30 Вт і цю потужність можна легко забезпечити на декілька годин роботи безперебійником. Вмикати генератор лише для одного роутера недоцільно, але якщо ви вмикаєте ще якісь прилади — звісно, можна заживити і роутер.
Якщо до вас проведено кабельний інтернет, має бути заживление також обладнання провайдера у будинку (ви можете звернутися до провайдера, аби він надав таку послугу). Якщо у вас підключення через оптичне волокно — тоді достатньо, щоб окрім роутера був заживлений і конвертер, а також, щоб було живлення на майданчику провайдера.
На жаль, підключити роутер напряму до павербанку навряд чи вийде. Роутер потребує живлення 9 або 12 В, а звичайний повербанк — 5 В. Тому напряму підключити їх неможливо, але існують спеціальні конвертори, що перетворюють 5 В на 9 В або 12 В для робочого підключення.
Але краще і простіше використовувати спеціалізовані безперебійники (також відомі як UPS) для роутерів — вони одразу мають необхідні виходи, а також автоматично заряджаються. Безперебійники мають різну потужність та функціонал, і щойно зникне е/е можуть тимчасово заживити роутер та інші підключені прилади від власних акумуляторів.
Додатково добре мати роутер з вбудованим 3G модемом — тоді навіть, якщо провайдер не даватиме послугу, то роутер підключиться до мобільної мережі (звичайно, якщо працюватимуть найближчі базові станції). Також для такого роутеру бажано мати додатково зовнішню антену, що дозволятиме підключатися до більшої кількості мобільних станцій.