Попередня програма не виявилася дієвою, оскільки надто залежала від державного бюджету та не мала вимірюваних завдань. Серед пріоритетних напрямів, що мають бути включені до нової програми підвищення енергоефективності: формування сприятливих умов для енергоефективних проектів, облік енергоресурсів, проведення енергоаудитів, ремонт тепломереж та просвіта громадян. 

Інші ідеї, що були озвучені на зустрічі: проведення енергопаспортизації установ, аналіз потенціалу місцевих енергоресурсів, врахування екологічного компоненту, а також сприяння співпраці бізнесу та місцевого самоврядування. 

Експерт Екоклубу з енергозбереження Ілля Єременко наголосив на низькій поінформованості населення, зокрема серед рівнян, щодо програм з енергозбереження, що діють зараз. Учасниками обговорення було запропоновано створення інформаційного центру для роз’яснення питань щодо впровадження першочергових заходів з енергоефективності, використання державних кредитних програм та інших фінансових інструментів, що стимулюють до економії енергоресурсів. Технічні консультації бізнесу та населення, соціальна реклама, формування культури ощадливого енергоспоживання  – це те, чого бракувало попередній програмі з енергоефективності та що хочуть бачити громадські експерти у наступній.

«Врахування вимог громадськості на етапі розробки нової програми з підвищення енергоефективності сприятиме прозорості під час її розробки та ефективнішій реалізації», – переконані активісти Екоклубу.

«У минулому році завдяки енергоефективним заходам область зекономила 34 мільйони кубів газу. На енергозбереження із обласного та місцевих бюджетів спрямували близько 20 мільйонів гривень. У цьому напрямку потрібно працювати і надалі. Тож на наступні п’ять років треба якісно нова програма. Вона повинна бути спрямована на стимулювання жителів області впроваджувати енергоощадні заходи з метою економії природного газу в умовах його здорожчання», – розповів радник голови Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко.

Екоклуб сподівається, що узгоджені громадські вимоги слугуватимуть технічним завданням для розробки програми з підвищення енергоефективності Рівненської області на 2016-2020 роки.

Довідково:

Захід відбувся 18 вересня 2015 року у рамках проведення Днів сталої енергії у Рівному за фінансової підтримки Фонду ім Генріха Бьолля в Україні. У ньому взяли участь громадські активісти, представники бізнесу та державні службовці.

 

За детальнішою інформацією звертайтеся:

Інна Белаш, прес-секретар ГО “Екоклуб”,

Тел.: 067 363 40 97

Ел. адреса: press@ecoclubrivne.org

бьолльlogo1