Екоклуб збирає підписи під петицією до міської влади на захист річки Устя.

Підписати петицію 

На початку березня Екоклуб зафіксував 12 несанкціонованих стоків, через які у річку без очистки потрапляють стічні води із будівель неподалік. Це одна з причин «цвітіння» води і масової гибелі риб щоліта.

Так відбувається тому, що частина будинків поблизу річки досі не має каналізації, а мешканці будинків не користуються послугами асинезаторів та скидають свої стічні води у річку.

Збереження річки, підтримка її у належному санітарно-епідеміологічному стані  повинні бути першими серед пріоритетів міста. Водойма впливає на здоров’я мешканців, мікроклімат, вологість повітря у місті, сприяє його адаптації до змін клімату. Також формує естетичне сприйняття Рівного та створює можливості для проведення дозвілля містян поблизу води.

Брудна та занедбана водойма навпаки призводить до захворювань та позбавляє містян зеленої зони для відпочинку.

Наявні незаконні скиди неочищених, у тому числі фекальних вод, у річку Устя є свідченням неспроможності органу самоврядування забезпечити дотримання природоохоронного законодавства на території Рівного. Ми маємо покласти край використанню Усті як вигрібної ями.

Тому ми вимагаємо від міської ради Рівного:

  • Негайно тампонувати (тобто, повністю закрити труби) всі позначені на карті скиди стічних вод та представити публічний звіт про виконані роботи.

  • Припинити виділення під забудову ділянок, що не мають каналізації.

  • Провести каналізацію по вулицях, де вона відсутня.

  • Створити робочу групу зі збереження Усті із числа депутатів міської ради, службовців, науковців та представників громадськості та розробити до кінця 2018 року план заходів з перетворення річки Усті на чисту та безпечну водойму.

  • Забезпечити дотримання природоохоронних вимог у заплаві річки Устя.

Зафіксовані Екоклубом місця незаконних скидів у річку на карті

Контакти Екоклубу:

м. Рівне, вул. П.Могили 28, оф.35,
Ел.пошта: office@ecoclubrivne.org
Телефон: 0673634097