Енергоефективність для годиться – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Енергоефективність для годиться

Навесні Департамент житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА подав на розгляд Облради проект так званої програми енергоефективності області.

«Так званий», бо проект передбачав лише видачу бюджетних коштів бюджетним закладам. У області є багато інших споживачів енергії, які потребують підвищення ефективності її споживання, а в країні останніми роками було здійснено прорив з створення різних інструментів підтримки енергоефективності.

Тому за активної участі Екоклубу цей проект не було підтримано Облрадою. Натомість, згідно із рішенням сесії ще від 17 березня (!), Департамент повинен спільно з Екоклубом розробити нову комплексну програму на 2017-2025 роки.

Минулого тижня Департамент поширив так зване технічне завдання до програми. Ось лише кілька коментарів до цього тех.завдання:

– не містить жодних кількісних характеристик об’єктів застосування програми;
– не містить жодної кількісної та якісної характеристик фінансових, матеріальних та людських ресурсів, що їх ОДА планує виділяти на реалізацію програми;
– Департаментом житлово-комунального господарства ОДА так і не було подано звіт про виконання попередньої Обласної програми підвищення енергоефективності, що мав бути оприлюднений на сесії Облради 17 березня 2017 року;
– не враховано громадські вимоги до розробки нової обласної програми підвищення енергоефективності, які були розроблені широким колом громадськості і бізнесу та неодноразово надавалися ОДА.

Екоклуб прикро вражений якістю документу. З такими підходами до роботи область скоро стане експонатом в музеї «Що буває, коли ігноруєш законодавство».

За деталями звертайтеся: 

Дмитро Сакалюк, експерт Екоклубу з енергоефективності,
Тел.: 0673634110
Ел.пошта: sakaliyk@ecoclubrivne.org