Енергонезалежність – наша спільна справа! – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Енергонезалежність – наша спільна справа!

24, 25 червня у Рівному на майдані Короленка активісти Екоклубу розгорнули виставку, де усі зацікавлені знайомилися із роботою сонячних водонагрівачів, крутили педалі велогенератора і заряджали свою енергією смартфони, а також перевіряли різницю в енергоспоживанні різних видів ламп.

За словами природоохоронців, у державному бюджеті на 2017 рік на енергоефективність виділено у 60 разів менше коштів, ніж на субсидії. Втім, усе ж енергоефективність повинна бути першою серед пріоритетів уряду. Завдяки ефективному впровадженню заходів та ощадливому використанню енергоресурсів, ми можемо відмовитися від імпорту газу, подбати про довкілля та створити нові робочі місця.

19496511_1904291146475534_1585023636_o

Аби розповісти рівнянам, що кожен із нас може робити уже сьогодні, аби досягти економії коштів та енергонезалежності на рівні квартири, будинку, міста та держави еко-активісти організували вуличну акцію «Енергонезалежність – наша спільна справа!».

“Енергозбереження та енергоефективність – це єдиний шлях розвитку держави у найближчі 20 років, який дозволить країні економічно зростати та забезпечити комфортне життя для населення, – коментує Дмитро Сакалюк, експерт з енергоефективності, координатор туру. – Відвідуючи різні міста, ми спілкуємося із людьми, ділимося із ними простими і практичними порадами: де взяти грошей на утеплення домівки, як створити та ефективно управляти ОСББ, як власноруч зібрати сонячний водонагрівач. Енергонезалежність – це наша спільна справа, для чистого і безпечного майбутнього країни важливий внесок кожного”, – переконаний активіст.

Активісти надавали перехожим консультації, як правильно заощаджувати енергію в побуті, ділилися матеріалами про енергетику, зміни клімату, розвиток велоруху у містах. З ними ви можете ознайомитися в онлайн-бібліотеці на сайті Екоклубу: http://ecoclubrivne.org/eco_library/.

Упродовж двох днів активісти зібрали понад 70 підписів під петицією до уряду із закликом виділяти більше коштів на фінансування заходів з енергоефективності. 19532730_1904291049808877_939184632_o

Захід відбувся у рамках Європейського тижня сталої енергії в Україні, а також всеукраїнського інформаційного туру «Енергонезалежність – наша спільна справа!», що відбувся у травні та охопив 10 міст України. За фінансового сприяння проекту CLEEN (Енергоефективність: створення коаліцій на місцях) та представництва Фонду ім. Генріха Бьолля в Україні.

 За деталями звертайтеся:

Інна Мулявка, прес-секретарка Екоклубу,

Тел.: 0673634097, ел.пошта: press@ecoclubrivne.org

Вебсайт: www.ecoclubrivne.org