На утеплення багатоквартирних будинків виділили 2 мільйони гривень – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

На утеплення багатоквартирних будинків виділили 2 мільйони гривень

Депутати Рівненської міської ради підтримали Програму по утепленню фасадів житлових будинків м. Рівного. Рішення про внесення змін до Програми, що передбачають виділення двох мільйонів гривень на утеплення, було прийнято на сесії 26 лютого.  Екоклуб вважає, що це рішення може започаткувати активний рух утеплення фасадів багатоповерхівок.

Упродовж останніх 20-ти років на поліпшення енергоефективності багатоквартирних будинків не надходило практично жодних інвестицій. Саме тому сьогодні будівлі знаходяться у такому жалюгідному стані, а їх мешканці сплачують за опалення 1 квадратного метра своєї квартири у чотири рази більше, аніж мешканці Швеції – країни зі значно прохолоднішим кліматом.

Підтримка Програми по утепленню фасадів багатоквартирних будинків – це форма субсидії для власників квартир. Аби отримати цю субсидію, мешканцям будинку необхідно об’єднатися і створити громадську організацію, а також зібрати на зовнішнє утеплення стін щонайменше половину необхідної суми власними коштами. Друга половина витрат, за умовами програми, відшкодовується за таким порядком:  http://ecoclubrivne.org/fasad/

Крім прямого ефекту від успішної реалізації Програми у вигляді скорочення енергоспоживання, можливо отримати і побіжні вигоди, такі як:

– перехід зобов’язань догляду за будинками від ЖЕКів до їх мешканців;

– зменшення рахунків за енергоносії;

– підвищення енергетичної безпеки та незалежності країни, оскільки більша частина газу, що споживають українці сьогодні, імпортована з Росії.

Досвід небагатьох подібних пілотних заходів в Україні підтверджує те, що за допомогою утеплення фасадів можна скоротити енергоспоживання у два-три рази. Крім того, це сприятиме підвищенню комфортних умов проживання та поліпшить зовнішній вигляд квартир.

“Екоклуб сподівається, що Програма по утепленню фасадів багатоквартирних будинків буде розширена та якісно втілена. Ми уже пропонували зміни до програми, які були затверджені міською радою, і надалі продовжимо слідкувати за її якісним впровадженням та поширювати інформацію про таку можливість серед рівнян”, – наголосив Ілля Єременко, експерт Екоклубу з енергозбереження.

Довідково:

Програма утеплення фасадів житлових будинків Рівненської міської ради на 2015-2019 роки була розроблена Управлінням житлово-комунального господарства спільно з громадськими активістами. Її головним завданням є утеплення фасадів багатоквартирних будинків задля зменшення потреби Рівного в енергоресурсах, скорочення споживання теплової енергії та підвищення активності і самоорганізації громад міста щодо вирішення своїх економічних та соціальних проблем.

 

За детальнішою інформацією звертайтеся:

Прес-секретар ГО “Екоклуб” Інна Белаш,

Тел.: 067 363 40 97,

E-mail: press@ecoclubrivne.org

Skype: inna.belash