Експерт Екоклубу навчився тепловізійній зйомці у Німеччині – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Експерт Екоклубу навчився тепловізійній зйомці у Німеччині

Упродовж 27-29 січня у Мюнхені проходив тренінг з термографії для десятьох представників енергоефективної спільноти з України. У рамках заходу учасники поспілкувалися із кращими енергоконсультантами «BAYERNenergie», вивчили особливості  застосування і побудови  тепловізорів, провели термографічну зйомку будівель та інших об’єктів.

Якісно виконаний термографічний аналіз будівель дає можливість виявити втрати тепла у будівлі, а отже – ефективніше спланувати конкретні ремонтні заходи для мінімізації цих втрат. Втім, це складний процес, що потребує спеціальних знань та навичок. Тому увагу учасників тренінгу було зосереджено на практичному проведенні тепловізійної зйомки, оцінюванні отриманих результатів та наданню рекомендацій.

«Лише деякі фахівці, які сьогодні проводять тепловізійну зйомку в Україні, дотримуються норм та правил їх виконання, – коментує експерт Екоклубу із енергоефективності Дмитро Сакалюк. – Так, наприклад, термографічні записи повинні здійснюватися в опалювальний період вночі, а найкраще – рано вранці і лише за відповідних погодних умов. Дощ, сніг, вітер, туман чи сонце роблять вимірювання неможливими або ж суттєво їх ускладнюють. Випадків порушень цих елементарних правил наразі є дуже багато. Неправильні результати в майбутньому впливають на рішення щодо виконання тих чи інших заходів, – зауважує природоохоронець. – Під час навчання нам було надано теоретичне підґрунтя для правильного виконання термографічного обстеження будівлі».

Учасники обговорювали також можливість застосування тепловізорів для обстеження будівель в Україні. «Необхідно, аби в кожному місті був фаховий енергоменеджер, який міг би вчасно проводити тепловізійну зйомку як нових, так і старих будівель, щоб виявити тепловтрати і спланувати заходи для їх зменшення. Втім, це потребує державної підтримки та значних затрат, адже якісний тепловізор коштує від 20 000 євро», – зауважує Дмитро Сакалюк. На думку експерта, така ініціатива сприятиме підвищенню рівня енергоефективності та енергетичної незалежності України.

Захід відбувся у рамках проекту «Енергоефективність в муніципалітетах». Отримані під час тренінгу знання учасники будуть застосовувати в якості експертів, що робитимуть термографічні записи у містах-партнерах проекту.

DSCN00021