Війна в Україні може мати значний вплив на глобальні запаси продовольства, що матиме далекосяжні наслідки для продовольчої безпеки у всьому світі, оскільки Україна – одна із найбільших світових постачальників для Всесвітньої продовольчої програми.
Всесвітня продовольча програма – це агентство ООН, яке надає допомогу країнам, що переживають кризу. За оцінками голови програми Девіда Бізлі, Україна постачає 40% свої пшениці. На інфографіці нижче зображено, скільки Україна та росія експортували продукції у 2019 році.
Україна та росія експортують кілька важливих зернових культур: пшеницю, кукурудзу та ячмінь. Обидві країни також домінуючі експортери соняшникової олії. Деякі країни, як-от Індія, значно залежать від імпорту соняшникової олії для внутрішніх постачань.
У 2019 році близько чверті світового експорту пшениці припадало на Україну та росію, а п’ята частина їхнього експорту – на кукурудзу та ячмінь. На Україну припадає майже половина світового експорту проданої соняшникової олії.
Наслідки внаслідок зменшення обсягів виробництва продуктів харчування з України відчуватимуть країни, які імпортують продукти з України та росії. До прикладу, багато країн Близького Сходу та Північної Африки значно імпортують пшеницю: Україна та росія постачають більше двох третин цих зернових культур в Єгипет, Лівію та Ліван. Кукурудзу імпортують країни Східної Азії та Європи.
Повномасштабна війна змінила хід подій: наразі Всесвітня продовольча програма працює над тим, щоб забезпечити українців продуктами, які їм потрібні у продовольчій кризі.
Більше про те, скільки відсотків продовольчих товарів Україна експортувала для країн світу, дізнавайтеся в інфографіці від “Our World in Data” нижче.
Джерело: Our World in Data.