22 квітня 2022 року
Леендерт Вербек
Президент
Конгресу місцевих та регіональних влад
Ради Європи
Тема: Підтримка заборони російського викопного палива
Шановний пане Вербек,
Минуло два місяці з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну – найбільшу європейську країну. За 59 днів повномасштабного російського вторгнення були зруйновані десятки українських міст, обстріляні атомні електростанції, загинули тисячі мирних жителів.
У світі мільйони біженців з України до Європи та по всьому світу, половина з них діти. Загалом 20 % дорослого населення змінили місце проживання або в Україні, або за кордоном. Загальні втрати України зараз перевищують 1 000 000 000 000 доларів США. Тепер ми всі стикаємося з найбільшим геноцидом, урбіцидом та екоцидом з часів Другої світової війни.
Росія знищила не лише людські життя, а й навколишнє середовище. Екоактивісти українських природоохоронних громадських організацій зафіксували в Україні сотні екологічних злочинів. Європейські країни все ще отримують паливо з Росії, але насправді Росія отримує паливо для своєї смертельної зброї з європейських країн. У 2021 році Європейський Союз витратив 108 мільярдів доларів (99 мільярдів євро) на імпорт російських енергоносіїв. Крім того, виплати Росії за викопне паливо країнами Європейського Союзу з 24 лютого 2022 року по 14 квітня становлять понад 38 мільярди євро.
Ми високо цінуємо реакцію Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи на порушення міжнародного права та екологічні, гуманітарні небезпеки, спричинені вторгненням Росії в Україну. Українська кліматична мережа та її учасники, природоохоронна громадська організація «Екоклуб» та НУО «Екодія», за підтримки пані Світлани Богатирчук-Кривко, депутата обласної асамблеї, президента Групи європейських консерваторів і реформістів, звертаються до членів Конгресу місцевих та регіональних Влада Ради Європи висловила своїм національним урядам чітку позицію щодо припинення закупівлі російських енергоносіїв.
Місцева влада – лідер у боротьбі зі зміною клімату, а тепер може стати лідером у припиненні війни, що означає припинення закупівлі російської енергії. Численні санкції проти Росії вводять європейські країни. 6 квітня ЄС оголосив про заборону російського вугілля. Проте питання використання російського викопного палива, зокрема нафти та газу, залишається життєво важливим для Європи та більш, ніж життєво важливим для України.
Сподіваємося, що європейські міста продемонструють єдину міжнародну підтримку України та відмовляться від усіх видів російського викопного палива. Йдеться про нашу відповідальність за історію, сьогодення та майбутнє Європи. Зараз ми повинні діяти разом, бо іншого шансу для всіх нас не буде.
За додатковою інформацією звертайтеся до Наталії Лушнікової, ГО «Екоклуб», на електронну адресу lushnikova@ecoclubrivne.org
Українська кліматична мережа
ГО «Екоклуб».
ГО «Екодія».
Відповідь на звернення українських природоохоронних ГО читайте за цим посиланням.
Стаття підготована у рамках проєкту «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є відповідальністю ГО «Екоклуб» і вона за жодних обставин не може вважатися такою, що відображає позицію Європейського Союзу.